iPlus menager zawiesza się, + pytanie o iplusa

Witam!

Nie miałem nigdy doświadczenia z iplusem, mój sąsiad zakupił takowego, dla dzieci, bowiem nie ma telefonu stacjonarnego. Chciałem zapytać się co zrobić jeżeli menager od iPlus zawiesza się, mam na myśli fakt taki, iż uda się połączyć Internet, działa pare minut (dosłownie ze 3), i nagle komunikat z błędem “wysyłaj, nie wysyłaj” wiadomo o co chodzi, klikam “nie wysyłaj”, internet działa dalej, ale menagera nie ma :). Trzeba odpalić od nowa z płytki i też pochodzi trochę i wyłącza się.

To pytanie jedno, a raczej problem,

natomiast druga rzecz jest taka że czasem pojawia się komunikat (przy klikaniu na przycisk “połącz” w menagerze), że można się połączyć, ale połączenie będzie płatne, i nie jest wliczone w abonament, i jest wybór TAK/NIE, o co tutaj chodzi? wymieniona jest też nazwa systemu transmisji danych, nie pamiętam dokładnie teraz jaka, chyba CSD? nie wiem, nie będę zgadywał.

Ale dlaczego to się pojawia?

kto ma iplusa, i wie to może mi pomorze

z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam

jaki sąsiad ma System ? Jaki to modem ?

Windows XP,

nie wiem jaki model

ale albo: ZTE USB MF 100 albo Huawei E156G HSDPA 3.6 , nie pamiętam, będę u niego dopiero w środę.

CSD to wdzwaniany dostęp dlatego info dotyczące płatności

iplus > narzędzia > ustawinia wybieramy APN internet 3G jeżeli nie jest to aglomeracja i dominuje EDGE to standardowo APN internet

zawieszanie aplikacji po starcie bardzo wiele możliwości przyczyn i rozwiązań ( najłatwiej ponownie zainstalować lecz to i tak nic nie pomoże ) niestety :slight_smile:

Pzdr

puść przez zwykłego Dialupa i już

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211 najlepiej tak jak wspomniał Kamil utworzyć połączenie dial-up :lol: te wszystkie menadżery do tego się nie nadają-jakiś czas miałem internet komórkowy to wiem. :evil: