iPlus przez Nokie N73

Witam, chce połączyć się z iPlusem wykorzystując do tego jako modem moją nokie N73 ale do końca nie wiem jak to zrobić. Łącząc się poprzez pc suite łącze sie bez problemu jednak nie jestem pewny czy wszystko jest ok bo net jest dość powolny i w połączeniu lokalnym pokazuje mi prędkość 460 kb/s (z tego co wiem to mało bo u kumpla pisze 1,8 Mb),dokładnie tak samo jak łącze się przez gprs z simplusa(różnicy prędkości tez nie odczuwam a między gprs a umts powinna być chyba jakaś różnica), czy ktoś miał podobne doświadczenia i może mi w czymś pomóc?

PS mieszkam w wawie wiec sygnal teoretycznie jest bardzo dobry

pozdro

Teoretycznie. Ja w Paryżu mam różne prędkości neta w tej samej sieci, myśle ze jest to zależne od terenu i odległości od nadajnika

to nie jest rzeczywista prędkość połączenia, tylko dane z właściwości modemu

wejdź na stronę http://www.speedtest.pl/ i zrób pomiar prędkości

prędkość jest taka jak pokazuje, ale właśnie w tym problem, jest to prędkość gprs a nie umts albo hsdpa, może trzeba zmienić ustawienia w telefonie żeby nie łączyło przez gprs?

Twój telefon nie obsługuje HSDPA

faktycznie, no ale z umts powinien się chyba połączyć ;/

nie kłóć się, że jest to taka prędkość. Sprawdziłeś na speedtescie???

Wejdź we właściwości modemu i tam ustawisz sobie inną prędkość i taką Ci pokaże w połączeniu lokalnym. Ale to nie ma nic wspólnego z faktyczną prędkością jaką masz w sieci Plusa.

Tak jak napisał @Topyciu, N73 nie obsługuje HSDPA, tylko UMTS, gdzie maksymalna prędkość to ok. 370-380 kb/s

Teoretycznie tak, ale w zależności od sygnału jaki masz w domu. Bo na zewnątrz budynku możesz mieć super sygnał, a domu przełącza się na niższy poziom bo tam jest on zbyt słaby (ściany ograniczają, inne urządzenia zakłócają )

podczas połączenia z siecią zobacz na wyświetlaczu telefonu, jaką masz literkę pod wskaźnikiem poziomu sygnału.

3G - UMTS

E - EDGE

maxymalny transfer jaki osiągne to 55kB/s czyli mniej więcej 460kb/s, na wyświetlaczu cały czas mam 3G, na necie czytałem że przez tą nokie połączę się tak samo jak przez modem pcmcia, nie wiem tylko czy trzeba zmieniać gdzieś jakieś ustawienia bo ja się łącze po prostu w pcsuite poprzez “łączenie z internetem” i nic nigdzie nie ustawiam

A czy czytałeś w instrukcji na temat punktów dostępu jak również ręcznego ustawiania sieci. Może to coś Ci pomoże.

muszę załatwić po prostu zwykły modem i nie będę kombinował ;] mam jeszcze ostatnie pytanie, jeśli łączył bym się z netem np przez gprs mogą być naliczane za to dodatkowe opłaty (za ilość pobranych danych)? czy i tak wszystko bedzie szło przez abonament?

dzięki wszystkim za pomoc, pozdro