iPod 80Gb - Pojemność Dysku


(LiL Banana) #1

Witam, dzisiaj miałem chęć zakupić iPoda 80Gb, skonsultowałem się z kolegą na ten temat, posiada identyczny. Dowiedziałem się jednej rzeczy. Mianowicie o tym że po podłączeniu do komputera pokazuje pojemność 74.37Gb. 6Gb tak chyba nie poszło się wietrzyć? Albo żeby było przynajmniej 1Gb zajętego fabrycznie. Czemu aż 6Gb i dlaczego?

Pozdrawiam


(xtracom) #2

Hmmm...

Jeśli to iPod Apple, to nie ma się co dziwić.

Ma sporo oprogramowania (iTunes, QuickTime itp.), a takie programy zajmują dużo więcej miejsca na iPodach, niż na kompach.

Tylko nie pomyśl, że odradzam Ci iPoda firmy Apple - o nie. Poświęć się dla tych 6GB, bo warto. To świetne iPody. :slight_smile:


(D@widoS) #3

Jest wszystko w porządku...


(Foraq) #4

Wszystko OK. Zauważ że dysk w komputerze nigdy nie ma tyle ile byc powinno np. mój Segate 80Gb ma w rzeczywistości 74GB a więc praktycznie tyle co w tym iPodzie. Jest to normalne w dyskach twardych że dysponują ciut mniejszą pojemnością niż pisze... Najbardziej zauważalne jest to w dyskach ponad 120 GB...

PS. Polecam Ci tego iPoda...


(Akira3179082) #5

To wywodzi się z tego że jeden megabajt to 1024 kilobajty, więc jeden gigabajt to 1024 megabajty. Producenci dysków i pamięci sobie to skrócili i wychodzą z tego takie kwiatki. Ja na swojej "250" mam nieco ponad 230 gb do wykorzystania


(JNJN) #6

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja zmień i popraw.JNJN

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 571#370571