iPod 80Gb - Pojemność Dysku

Witam, dzisiaj miałem chęć zakupić iPoda 80Gb, skonsultowałem się z kolegą na ten temat, posiada identyczny. Dowiedziałem się jednej rzeczy. Mianowicie o tym że po podłączeniu do komputera pokazuje pojemność 74.37Gb. 6Gb tak chyba nie poszło się wietrzyć? Albo żeby było przynajmniej 1Gb zajętego fabrycznie. Czemu aż 6Gb i dlaczego?

Pozdrawiam

Hmmm…

Jeśli to iPod Apple, to nie ma się co dziwić.

Ma sporo oprogramowania (iTunes, QuickTime itp.), a takie programy zajmują dużo więcej miejsca na iPodach, niż na kompach.

Tylko nie pomyśl, że odradzam Ci iPoda firmy Apple - o nie. Poświęć się dla tych 6GB, bo warto. To świetne iPody. :slight_smile:

Jest wszystko w porządku…

Wszystko OK. Zauważ że dysk w komputerze nigdy nie ma tyle ile byc powinno np. mój Segate 80Gb ma w rzeczywistości 74GB a więc praktycznie tyle co w tym iPodzie. Jest to normalne w dyskach twardych że dysponują ciut mniejszą pojemnością niż pisze… Najbardziej zauważalne jest to w dyskach ponad 120 GB…

PS. Polecam Ci tego iPoda…

To wywodzi się z tego że jeden megabajt to 1024 kilobajty, więc jeden gigabajt to 1024 megabajty. Producenci dysków i pamięci sobie to skrócili i wychodzą z tego takie kwiatki. Ja na swojej “250” mam nieco ponad 230 gb do wykorzystania

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja zmień i popraw.JNJN

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 571#370571