iPod Classic i soft do synchronizacji

Witam serdecznie,

Poszukuję programu do Windows 7, który to po połączeniu mojego iPoda z PC odnajdzie go i będzie w stanie nim zarządzać.

W iTunes jakoś nie umiem się odnaleźć :confused:

Wymagania jakie stawiam programowi, którego poszukuje to:

  1. Możliwość utworzenia folderu z biblioteką utworów muzycznych, fizycznego miejsca na dysku dla moich MP3.

  2. Możliwość zarządzania tą biblioteką w 2 ‘warstwach’:

2.1. Fizyczny podział plików MP3 na foldery i podfoldery, oraz ustalenie usystematyzowanego nazewnictwa plików.

2.2. Podział plików w badzie dzięki informacją zawartym w pliku, nie umiem sobie przypomnieć fachowej nazwy. Pamiętam, że w winampie szło edytować nazwę wykonawcy, utworu itp. Teraz jest to dostępne nawet we właściwościach pliku w Windows.

Reasumując te 2 punkty, chciałbym w łatwy sposób stworzyć sobie bazę / repozytorium mojej muzyki.

Posiadając już takie repozytorium chciałbym mieć możliwość w łatwy sposób zaznaczyć wybrane utwory / grupy utworów i zsynchronizować (wysłać je do mojego iPoda), tak, żeby w iPodzie również był widoczny podział na grupy / playlisty.

Ostatecznie, w przyszłości, chciałbym, żeby Windows Media Center (bądź inny soft, który będzie spełniał moje oczekiwania) również mógł korzystać w tego repozytorium muzyki.

Pozdrawiam,

Szymon.

Po prostu odnajdź się w iTunes… nie ma równie stabilnego i oferującego tyle możliwości sterowania iPodem programu. Ewentualnie zainteresuj się Rockboxem, choć nie wiem czy jest dostępny dla Twojego modelu.

Opcje programu iTunes są w menu edycja-preferencje. Nie ma tego dużo, programy Apple są maksymalnie uproszczone w obsłudze, czasem coś może okazać się zbyt proste by odnaleźć.