iPod - jaka muzyka?

Witam,

chciałbym się dowiedzieć

  1. Czy na iPoda można zgrywać muzykę bezpośrednio z dysku czy tylko przez iTunes (albo inne zastępcze oprogramowanie)?

  2. Czy muzykę muszę kupować w iTunes Store czy mogę sobie zgrać z płyty (oryginał) do mp3 i potem przerzucić?

Pytam bo nie chce mieć po zakupie niespodzianki, że nie można czegoś wrzucić na odtwarzacz.

Pozdrawiam.

  1. Teoretycznie muzykę zgrywasz tylko przez iTunes, chociaż są programy dzięki którym muzykę możesz zrzucić bezpośrednio z dysku, ale nie wiem w jakim stopniu są legalne.

  2. Nie, muzykę swoją możesz zgrywać z dysku, nie musisz nic kupować w iStore.

Pozdrawiam

Jeszcze jedno: czy iPod sprawdza licencję na pliki?

Mój kuzyn nie potrzebuje żadnych programów do tego, normalnie podłącza i zrzuca muzykę.

@D@widoS - masz rację. To zależy od sterowników do iPod’a. Kiedy miałem iPod Mini - jakiś rok temu, niestety nie dało się tak zrobić gdyż sterowniki tego nie obsługiwały. Teraz rzeczywiście jest to możliwe jednak Apple zaleca zgrywanie muzyki via iTunes.

@illidanpl - co masz na myśli mówiąc “licencję na pliki”? Bo chyba nie to że żąda skanów paragonu za CD :wink: a tak poważnie - nie. Wrzucasz każdą (prawie) muzykę. Tak - ściągniętą via P2P też. Pozdrawiam

Dzięki za konkretne odpowiedzi :slight_smile: z tymi licencjami to chodziło mi głównie o remixy, ale skoro nie ma problemów z plikami via p2p to z tym też problemów nie będzie :slight_smile: