iPod - przeniesienie aplikacji

Potrzebuję przenieść aplikację z jednego iPoda na drugiego. Urządzenia leciwe, jeszcze te z szerokim złączem.
Aplikacji już niema w sklepie. Na jednym jest, potrzebna jest na drugim. Soft dostępny w sklepie do klonowania już nie działa na tym. Ma ktoś sprawdzony sposób, czy musze wiercić w Internecie?

Aplikacja jest raczej nie do zastąpienia inną, do badania słuchu u dzieci.

Na iPhonie tego nie zainstalujesz? Jeśli tak, to poleciłbym wymianę tego na iPhone’a. iPod’a raczej nie sklonujesz.

Nie nadaje się, bo musi obsługiwać specjalne słuchawki ze złączem do starego iPoda.
Te słuchawki mają dwa przetworniki normalne i jeszcze kostny, jest tam specjalny układ do tego i soft który to obsługuje.

Można 3utools'em spróbować jailbreak’a i przerzucić aplikacje wtedy, bo jest bezpośredni dostęp do systemu plików.

No ok.
Jednak ja bym od siebie w miarę możliwości, w przyszłości myślał nad nowymi słuchawkami i iPhone’em lub słuchawkami z BT - o ile takowe są…

Spróbuję jutro nad tym posiedzieć. Dzięki.

To znajdź mi słuchawki z modułem kostnym na czubku głowy, do tego program do obsługi terapii dla niepełnosprawnych dzieci, bo to był soft robiony ileś lat temu na zamówienie, wykonanie tego i sprzętu od nowa, to są kwoty naprawdę nie małe. A firma która to robiła kiedyś już nie istnieje.

:open_mouth: :open_mouth: o kurcze, fakt, to drożyzna by była…
Jednak ten iPod kiedyś padnie lub nie będzie możliwości przeniesienia danych… Nie będziesz tego chyba używał 30 lat…

Wracając do wątku, spróbuj Jailbreak’a (odpowiednik Root’a z Androida). Wtedy dostaniesz się do filesystemu, tak, jak pisał @Domker
Może pójdzie wyeksportować aplikację do pliku *.ipa.

Ja tylko naprawiłem kilka egzemplarzy słuchawek, które padły i nikt im tego nie był w stanie zreperować.
Jak im ruszyły, to zapytali, czy da się uruchomić na innym iPodzie soft, bo mają już część niesprawnych i niema skąd wziąć softu.

Jak będą w przyszłości używać i co zrobią, to już nie moja sprawa. Jak się zgłoszą aby napisać im taki soft od nowa i dopasować dedykowany sprzęt, to wtedy będę się wgryzał w temat. Na chwilę obecną staram się pomóc tak jak opisuję to wyżej. :grinning:

Bardzo przyjemny soft :smiling_face_with_three_hearts:, zwłaszcza do starszych urządzeń. Ma przenoszenie aplikacji, danych, kopię itp.
Przeniósł wszystko, łącznie z apką, tylko niestety aplikacja się nie uruchamia, ale wszystko inne już tak.
Ehhh a już witałem się z gąską. Nic, kombinuję dalej.

Klikasz palcem na ikonę i co, wywala do launchera (pulpit)?

Program startuje i wyłącza się zaraz. Brakuje w nim plików dźwiękowych, może to jest przyczyną, ale podczas próby zgrywania plików blokuje się urządzenie, zaczyna zgrywać i staje w różnych momentach. Mowa o plikach dźwiękowych, będących częścią programu. Normalnie muzykę można zgrać bez problemu.

Jak masz jailbreak’a to jakimś menadżerem plików weź aplikację spakuj z:
/private/var/mobile/Applications
i spróbuj rozpakować na urządzeniu docelowym.
Ewentualnie można spróbować funkcji backupu danych i odtworzenia ich, ale na urządzeniu docelowym.

Więcej możliwości uzyskasz po instalacji Cydia.