Ipod touch 3G baterie należy formować?

Witam serdecznie!

Czy baterie od ipod’a touch 3G należy formować tak jak to bywa w telefonach komórkowych. Jeżeli tak to ile razy i proces ma polegać na tym że sie wyładuje i 12h ładowania? Pozdrawiam :wink:

Dołączono do tego sprzętu instrukcję obsługi? Jestem przekonany, ze tak, więc należy z nią się zapoznać przed użytkowaniem urządzenia. Twój post wygląda jakbyś chciał się pochwalić tym, że masz to urządzenie (jest zbyteczny)

PS.

Masz bardzo nieaktualne i błędne dane.

a pewnie że jest tylko, że wszystko jest po angielsku, rozumiem po obczyźnie, ale moge przegapić jakieś szczegóły dotyczące własnie tego problemu. a ktoś ma może ipod’a touch i poradzi, wesprze!

Poszukaj tu: http://support.apple.com/pl_PL/manuals/#ipod i niezależnie czy znajdziesz to daj sobie spokój z formowaniem akumulatora.

cedar zaznaczam Ci tu, że to urządzenie nawet nie jest moje, ale jest mi niezbędne wiedzieć conieco o tym sprzęcie.

a poza tym jak ktoś może mi udzielić odpowiedźi skoro nie zna konkrenego modelu danego urządzenie, w tym wypadku wydaje mi sie że jest to niezbędne!

no wiesz, mam telefon z całkiem niedawno wydanej serii NOKIA i jakoś w niej trzeba formować baterie, to nie wiem co ty masz za telefon przyszłości, może są takie ogniwa ale jeszcze nie stosowane w telefonach komórkowych. 8)

W obecnie produkowanych telefonach (i podobnych urządzeniach) są stosowane baterie (akumulatory) Li-Pol i Li-jon, które nie wymagają formowania, niezależnie w jakiej marce urządzenia są zastosowane (w Nokii też).

Jeśli natomiast w instrukcji Twojej Nokii napisano aby je formować - to zrób to - to nie zaszkodzi akumulatorowi, ale też w niczym mu nie pomoże. To samo dotyczy akumulatorów w pozostałych urządzeniach.

technologia która jest w użyciu to nie to samo co techonologia, która jest tylko w labolatorium, sprawdziłem na dwóch telefonach i mam baterie LI-ION, czyli wymagały zdecydowanie formowanie. Dobrze dobrze nie odbiegajmy od tematu to trzeba w końcu formować baterie w tej maszynie? Ni to telefon, no z jednej strony myśle sobie że to jest prawie telefon wiec pewnie trzeba ale z drugiej strony mam w pamięci stereotyp, że odtwarzacze mp3 zawsze chodziły na baterie paluszki AA lub inne zależne od modelu odtwarzacza i nie trzeba formować i stąd sie pojawił mój temat, problem. :wink: