Ipod touch pierwsze kroki

Witam serdecznie!

Kupiłem na prezent ipoda touch i prosze o jakies wskazówki jak go uruchomic etc… żeby można było z niego normalnie korzystać.

Przy okazji prosze o podanie mi aukcji na allegro do oryginalnej ładowarki sieciowej do ipod’a. Znalażłem kilka artykułow w internecie na temat pierwszych kroków stawianych w ipodzie, ale jednak nie ma to jak rada osoby która przez to przeszła i mi doradzi. Pozdrawiam!

Słyszałeś o JailBreake?

Więc, musisz wykonać jailbreake’a- to otworzy ci szeroko drzwi do całej mocy tego urządzenia

Musisz założyć konto w AppStore (by ściągać gry i muzykę nawet bezpośrednio na swojego iPoda)

Ważne jest WiFi- bez tego iPod Touch jest nudny.

Ipoda uruchamiamy podłużnym, srebrnym przyciskiem na górze urządzenia

Wyłączamy to tak samo, tylko trzymamy owy przycisk dłużej.

jesli chcesz wiedzieć więcej to moj numer gg: 4796209

mam taka sytuacje że otwieram pudełko odpalam ipod’a touch i wyskakuje komunikat że mam sie połaczyć z iTunes i co mam teraz robic? podłaczyć go do komputera?

moge postępować wg tego poradnika:

http://myapple.pl/ipod-itunes/22919-ipo … kroki.html

to jest wersja JB’kowa czy bardziej oficjalna?

chciałbym żeby inwestowanie w ipod’a skończyło sie tylko na zakupie urządzenia,

słyszłałem o JB

Musisz go podłączyć do komputera i odpalić na nim iTunes

iTunes możesz ściągnąć stąd:

http://www.apple.com/pl/itunes/download/

iTunes poprowadzi cię za rączkę i powie mniej więcej co i jak.

aha a jeżeli ipod touch nie został jeszcze sflaszowany czy jak ten proces sie nazywa (jb) to moge sobie normalnie piosenki bez problemu z dysku wrzucać? A może mi ktoś jeszcze podać aukcje allegro do oryginalnej ładowarki apple dedykowanej do tego urządzenia.

Piosenki wgrywasz przez iTunes

Nie wrzucasz ich sobie po prostu jak na pendrive

Najpierw klikasz daną piosenkę i przeciągasz do iTunes

Jak ją zaimportujesz do programu, to możesz za jego pomocą wgrać ją do iPoda

Obojętnie czy masz JB czy nie, tak wgrywasz piosenki, filmy i inne multimedia.

aha no czyli na pierwsze kroki wrzucenie muzy ogarne wszystko bez problemu,

a pierwsze odpalenie to trzeba zsynchronizować z komputerem ipod’a? :wink:

możesz sobie wgrywać muzyczkę na 2 sposoby

Albo “ręcznie” czyli przeciągasz sobie w iTunes piosenki i filmy jakie chcesz wprost na iPoda

Albo synchronizacja, czyli masz na iPodzie dokładnie to, co masz w iTunes

Oba sposoby dotyczą programu iTunes oczywiście!

Pierwsze odpalenie to konfigurowanie w iTunes

I pamiętaj, do Twojego iPoda jest przypisane jedno iTunes.

Nie możesz sobie wgrywać raz z tego kompa a raz z innego.

No chyba, że wybierzesz metodę “ręczną” opisaną na początku mojego posta

myśle że metoda ręczna mimo wszystko bedzie najlepsza, sam ipod nie jest mój ale bede musiał pomóc właścicielowi w stawianiu pierwszych krokow z tym sprzetem. a jak tam głośniczki w ipod’dzie dają są w miare proporcjonalne jakość do ceny? :twisted:

głośnik w iPodzie nie jest przystosowany do odtwarzania muzyki.

On został zaprojektowany do dzięków systemowych i może lekkiego tła muzycznego w grach

Touch nie nadaje się dla gimnazjalistów puszczających muzykę w autobusie na max.

Za to jakość dźwięku na dobrych słuchawkach powala czystością i basami

Zresztą, czemu pytasz o głośnik? Sam sprawdzić nie możesz? masz iToucha pod ręką to sobie zobacz jaką ma jakość dźwięku na głośniku.

MAGIA ŚWIĄT

to jest prezent gwiazdkowy, a żeby sprawdzić jak gra bym musiał podłaczyć go pod iTunes etc… a chce tą przyjemność sprawić osobie, która bedzie jego właścicielem. Czyli premiera dopiero 24 XII 2009 :lol: sprzęt odlot jest na pewno! :smiley: