IPv6 z IPseciem między dwoma Vistami


(Agnieszka Agata Koscielniak) #1

Witam

Mam dwa komputery podłączone bezpośrednio kablem scrossowanym (wcześniej to było połączenie pośrednie, czyli komp1-router1-router2-komp2, ale ponieważ routery przyznawały kompom tymczasowe losowe IPiki i IPsec nie działał, to postanowiłam sprawdzić czy bezpośrednio zadziała). W bezpośrednim połączeniu, IPv6 pierwszego kompa to 2001:db1:c18:2::1, a drugiego to 2001:db1:c18:2::2. Skonfigurowałam sobie na zaporze IPseca i bezpieczne połączenie między tymi komputerami. Kiedy reguła bezpiecznego połączenia jest wyłączona, to kompy mogą pingować się bez problemu. Kiedy jednak uruchamiam tą regułę, wyświetla się tylko komunikat, że czas potrzebny na odpowiedź został przekroczony. Oto screenshoty z mojej konfiguracji:

Konfiguracja zapory:

Konfiguracja IPseca:

Konfiguracja bezpiecznego połączenia:

Konfiguracja na obu kompach jest identyczna, z tą różnicą, że na drugim w regule punkty końcowe są odwrócone. Na zaporze zezwalam na wszystko i nic nie blokuję. Próbowałam chyba już każdej możliwej kombinacji i nic to nie daje. Co ciekawe, jak wpiszę w konfiguracji bezpiecznego połączenia w tunelowaniu IPv6 dowolny adres IP, to podczas próby pinga wyświetla się komunikat "Negocjowanie zabezpieczeń IP", ale odpowiedzi nadal nie ma. Już nie wiem co mogłabym jeszcze zrobić :slight_smile:

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc :slight_smile:


(Roman Atka) #2

Zapoznaj się z tą stroną, być może, okaże się pomocna. http://support.microsoft.com/kb/301284/pl :slight_smile:


(Agnieszka Agata Koscielniak) #3

Dzięki, ale na tej stronie już byłam jakiś czas temu... i na dziesiątkach innych poświęconych tematyce IPsec :slight_smile: Niestety na żadnej nie znalazłam rozwiązania problemu. Dlatego właśnie, pytam tutaj :slight_smile:

-- Dodane 05.09.2011 (Pn) 17:51 --

To jeszcze jedno moje pytanie. Tym razem chodzi o przypadek, kiedy pomiędzy komputerami są 2 routery. Korzystając z komendy ipconfig dostaję informację o "tymczasowym ip" (w bezpośrednim podłączeniu kompów, nie ma tymczasowego IP). Czy można jakoś ustawić by adresy były statyczne? oczywiście na karcie we właściwościach jest ustawione statyczne IP. Jak dla mnie magia :wink: