Irda a SE T630 zaczal sie problem... :(

A wiec, wszystko działało ok. telefon laczyl sie z PC za pomoca irdy na usb bez zadnych problemow (irda zaistalowana w PC, predkosc ograniczona do 9600…) jednak od jakiegos tygodnia mniej wiecej nie moge w zaden sposob polaczyc tel. z kompem zeby cos wyslac… Gdzie tkwi problem?? :frowning: Nie uzywalem do tej pory zadnych programow do wysylania plikow na telefon…Standardowo przez windows wrzucalem wsio i działało … pomozcie to pilne

ps. forum przejzalem nie znalazlem podobnych problemow (byc moze nie zauwazylem)

schowek022xk.th.jpg

Może reinstalacja sterów od Irdy pomoże.

Masz ją podłączoną pod płytę główną czy pod port usb?

juz to robilem… :frowning:

podlaczona jest pod usb

Też mam Irdę 8)

Gdy ją zainstalowałem,to wartość domyślna ustawiona jest na 115200.

Zrób tak:

Menedżer urządzeń>>Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej>>główny koncentrator usb,znajdz tam kontroler do którego masz podłączoną Irdę,powinna tam być w zakładce “Zasilanie”,następnie kliknij na “Zarządzanie energią” i odznacz pole “Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii”,ok i wykonaj restart komputera.

pudło to nie to… Irda działa bo jak tylko podlacze pod USB to pokazuje mi w wind. ze jest podlaczona… Wykryła mi nawet raz teraz telefon jako modem…Cudem chbya :wink: no ale nadal nie moge wyslac nic ani w jedna ani w druga strone (kiedys pokazywala taka ikonka na pulpicie *WYSLIJ PILIKI do iNNego komputera czy jakostak* a teraz jej ni ma

Jeszcze jedna próba :stuck_out_tongue:

Start>>Uruchom>>services.msc

Znajdz w tych Usługach opcję Monitor podczerwieni,powinno być napisane w zakładce Stan “Uruchomiono”.

Jak to nie pomoże to być może wina leży po stronie telefonu?

Podstaw inny telefon z Irdą do kompa np.kolegi.

no i to sie zgadza > stan > uruchomiono ;] chyba ze te mrozy zaszkodzily na kom. :frowning: mam nadizeje ze nie :frowning: no ale sprawdze dzis u kumpla czy tez beda problemy

Złączono Posta : 29.01.2006 (Nie) 11:19

ok juz działa… chyba ze 3 razy calkowicie wszystko usuwalem i instalowalem i wreszcie za 4 razem zalapalo i działa :wink:

jak dla mnie EOT ;]