Irda nie widzi telefonu!

Witam.

Mam maly problem… otoz mam podczerwien i nie wiem czemu nagle przestala dzialac.

Zaczne od tego ze okolo 3 tygodnie temu podczerwien dziala bez problemu wszystko przesylalem na komorke (mam ta podczerwien od 2 lat) , 2 tygodnie temu (moze to od tego…) zaczolem szukac na waszym forum czegos o czysszczeniu kompa… lekkim przyspieszaniu robilem wszystko jak pisalo no i chodzi troszke szybciej ale nic zlego sie nie dzialo… podlaczam podczerwien… wyswietla mi sie komunikat ze wykrylo podczerwien i dziala poprawnie ( sterowniki juz istalowalem 3tyg temu) podkladam telefon pod Irda i nic… proboje cos wyslac z telefonu na komputer … nic sie nie dzieje… nic sie nie wyswietla ( a powinno tak jak zawsze ze wykrylo telefon) no to przeinstalowalem sterowniki… znow to samo… wziolem odinstaluj… reset komputer… zainstalowalem znow… i dalej to samo wykrywa wszystko elegensko ale nie widzi telefonu … Prosze o pomoc…

Pozdrawiam

Ramsik

Wesolych Swiat :smiley:

Czy to irda pod USB ??

Jak odinstalowywałeś i instalowałeś stery ??

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Tak to jest Irda pod USB dodam ze model MA-620, a sterowniki instaluje z dostarczonej do Irda CD.

w Menedzerze Urzadzen bralem pierw Auktualnij Sterownik nic to nie dalo… wziolem Odinstaluj Sterownik… Odinstalowalem… i ponownie Irda podlaczylem zainstalowalem sterowniki lecz ciagle jest tak samo… Irda widzi… pisze sprawna… ale telefonu nie widzi…

Po pierwsze przed odinstalowaniem sterów odłącz irdę. Potem po odinstalowaniu urządzenia przeczyść rejestr np RegCleanerem. Potem restart kompa. Następnie zainstaluj stery i dopiero na końcu podłącz irdę (nie wcześniej). Najlepiej podłącz ją do innego portu usb.

Napisz jaki efekt.

Zrobilem wszystko tak jak pisales… dodam jeszcze ze irda jest na 100% sprawna zaraz napisze dowod :).

A wiec wszystko zrobilem inny port usb, reg Cleaner i tak dalej… po zainstalowaniu sterownikow podlozylem telefon pod Irda i pokazalo sie ze trzeba zainstalowac “Standard Modem over IR link” oczywiscie na plycie dolaczonej przez producenta to jest… zainstalowalo sie… i teraz powinno byc wykryc telefon po podlozeniu komorke do irda " bla bla Wykryto K700i" a nic takiego nie pisze… dodam jeszcze ze jak chce cos wyslac na komputer… to klikam “Wyslij” i po … niecalej jednej sekundzie pisze " Nieudane Polaczenie" a zawsze czekalo kolo 2-3s az znajdzie komputer i tak dalej… Komorka tez sprawna :slight_smile: Dzis w szkole wysylalem i odbieralem rzeczy…

Prosze o pomoc :frowning:

Wygląda, że instalacja przebiegła pomyślnie.

Spróbuj poczekać dłużej na połączenie kompa z komórką zanim zaczniesz coś wysyłać (u mnie czasem trwa to nawet ok 1 minuty) i popróbuj inaczej ułożyć telefon względem irdy

Niestety… nie dziala… nie mam pojecia dlaczego nie chodzi… dzieki bardzo ale masz moze jeszcze jakies pomysly?:confused:

w programie do łączenia telefonu z kompem masz prawdopodobnie opcje do wyboru jak się łączysz kabel/irda/bluetooth

Sprawdź czy na pewno ustawioną masz irdę.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic199447.html

coś o twojej irdzie