Irfan nie widzi plików jpg

Na swieżo zainstalowanym Win XP Home zainstalowałem Irfana, wskazałem go jako program do obsługi obrazków, w eksploratorze zglasza pliki jako JPG Irfan Files ale ich nie otwiera( nierozpoznany format pliku lub brak nagłówka).

Te pliki sa na plycie i już byly otwierane Irfanem i robiłem z nich odbitki w Media markt.

Również program od obróbki zdjęć ściągnięty z Fotojokera ich nie widzi.

Z góry dziękuję za odpowiedź

1 - Spróbuj w Irfan View/Opcje/Skojarzenia ustawić obsługę rozszerzenia jpg

2 -

Czy napęd widzi inne płyty i ich zawartość ?

Spróbuj dać prawą myszką na jakimś jpg-u i potem “otwórz za pomocą” i wybierz ten program z listy, albo jeśli go nie ma to “wybierz program” i go poszukaj. Takie przypisanie przez system powinno zadziałać. Dla pewności daj ptaszka przy opcji " zawsze używaj wybranego programu…" albo jakoś tak.

Płyty widzi bez problemu przypisane jpg ma, używam irfana od 20 lat i pierwszu raz taki numer!

Masz najnowszą wersję Irfan View tzn. 4.20 ?

Tak Win jest niemeiecki legalny sprzedawany z laptopem (Toshiba A80) po aktualizacji.

Zupełnie nie rozumiem co sie dzeje ale wyglada mi to na winę Wina

W ogóle to spróbuj innego programu

próbowałem różnych łącznie z programem do wysyłania zdjęć ze strony fotojokera i d…

To pozostaje spróbować na innym komputerze.

na innym chodzi bez problemu bo mam jeszcze jeden ale staruszka i tam hula.

Teoretycznie moge pracować na tamtym i latać z penem ale to nie o to chodzi.

Wkurza mnie to bo kompletnie nie rozumiem co sie dzieje.

Teretycznie wszystko robiLem jak zwyle a tu taki zong

To coś w systemie się musiało podziać. Spróbuj jeszcze przeinstalować Irfana.

już zrobione i to ze strony producenta i bezpolskich nakładek

I co nadal nic nie pomogło? A spróbuj jeszcze usunąć w opcjach irfana wszystkie skojarzenia po czym przywrócić je tylko dla obrazów (only images tam jest zdaje się).

tak wybrałem przy instalacji bo tak go używam tulko dla obrazów