Irfan view---otwieranie kolejności zdjęć

(Szuler Szuler) #1

Mam zainstalowanego Irfana (pełen ekran używając klawisza spacja ) i niewiem jak zrobić żeby otwierał mi zdjęcia po koleji na całym monitorze.Chce podkreślić ze zdjęcia są ponumerowane ,jak klikam na zdjęcie numer 1 to wyskakuje mi informacja ze osiągnieto koniec katalogu a ja chciałbym zeby ten program wyswietlił mi numer kolejny 2,3 itp.Niewiem jak to zrobić :frowning: :frowning: :frowning:

(system) #2

Jak wciśniesz spację ponownie, to program dalej będzie wyświetlał kolejne zdjęcia.

(Szuler Szuler) #3

ale mi chodzi zeby wszystkie przeglądał na całym ekranie,a także jak przegladam zdjecia to np:od 1-6 przegląda mi według numeracji a później już inaczej np:7,12,16, nie pokoleji chociaż zdjecia są ponumerowane tak jak powinny wiec !!

(Maniooo666) #4

Witam,

może chodzi Ci o to, że jak masz np. zdjęcia w tej numeracji:

1 2 3 4 5 11 12 13 14 15

to IrfanView traktuje je tak:

1 11 12 13 14 15 2 3 4 5

i tak właśnie je wyświetli.

W sumie nawet to logiczne jest, dlatego też dobrze miec nazwy plikow np.

0001 0002 0034 0056 itp. itd..

Wtedy nie ma problemów.

(Gszech) #5

zobacz moze czy nie masz przelaczonej opcji sortowanie plikow, mi kiedys sie zmienila przez nacisniecie jakiegos klawisza.

menu -- opcje--- sort directory file (sortuj pkiki czy jakos tak po pl) i wybierz by name (ascending) (po nazwie rosnaca)

moze to jest przyczyna tego ze nie po koleji wyswietla pliki,

albo moze tez byc problem z nazwa plikow, w latwy sposob zmienisz nazwe wciskajac klawisz b , potem zaznaczajac opcje batch rename i dodanie plikow w ktorych chcesz zmienic nazwe - i start, wszystkie pliczki zmienia nazwe i zostana odpowiedznio ponumerowane w pare sekund i zostana skopiowane do kat c:/temp, przydatna opcja

pozdro :smiley: