IrfanView 4.38 - obciąża komputer podczas otwieranie dowolnego zdjęcia

Wyszukuje na dysku zdjęcia. Przykładowo znalazłem 3000 zdjęć. Następnie wybieram dowolne 1 zdjęcie, które chce otworzyć w IrfanView i musze czekać z 5 sekund na otwarcie a  w tym czasie obciążenie 25% CPU i komputer na kilka sekund się zawiesza…

 

Testowałem na PC i laptopie… i na jeszcze innym PC jest także spowolnienie około 5 sekundowe…

 

Dla porównania wbudowana w system przeglądarka grafiki działa błyskawicznie…

Jeżeli próbowałeś na różnych komputerach, to znaczy, że plik instalacyjny jest zły. Ja mam najnowszą wersję (4.38) pobraną z DB i nie mam tego problemu. Na stronie irfanview.com, o ile dobrze się orientuję, nie można pobrać starszych wersji, możesz spróbować przez Google’a.

lobos99 - co to znaczy plik instalacyjne jest zły?

 

Obojętnie jaką wersje zainstaluje i nadal 5 sekundowe opóżnienie… ale tylko w  konkretnym przypadku jak są wyświetlane zdjęcia znalezione w subfolderach…

 

Dla porównania Przeglądarka Windows 0,5 - 1 sekund otwiera…

Miałem na myśli, że plik jest uszkodzony, ale skoro instalowałeś różne wersje… Co się tyczy profilów kolorów, to wyższa szkoła jazdy, pod tym linkiem możesz o tym poczytać http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/change-color-management-settings

Jeśli usune profil M2780D - to szybko otwiera zdjęcia

 

ale Przegladarka Grafiki Windows - wtedy ma żółte tło…

 

 

Jak rozwiązać ten Konflikt??

 

 

Mam wybierac między żółte lub pomarańczowe tło (Przeglądarka Zdjęć Windows) czy szybkie otwieranie zdjęć (IrfanView) ?