IrfanView - rozbudowa programu

Witam. Od lat używałem ACDSee 5 i z tej wersji byłem najbardziej zadowolony. Jednak parę dni temu kupiłem laptopa z “7” i nie mam możliwości już jej zainstalowania…zacząłem więc szukać jakiegoś podobnego darmowego programu/przeglądarki do fotek i padło na IrfanView. Niby ma wiele podobnych funkcji, jednak kilku mi brakuje i tak:

  1. czy można w tym programie zaznaczyć np. 100 fotek i “puścić automat,” żeby w nich zmienić rozdzielczość, czy trzeba z każdą fotką bawić się oddzielnie ?

  2. czy można w tym programie zaznaczyć np. 100 fotek i “puścić automat,” żeby program sam poprawił automatycznie ostrość i automatycznie dobrał kolory, czy trzeba z każdą fotką bawić się oddzielnie ?

  3. czy można jakoś rozbudować pasek narzędzi o więcej przycisków ?

  4. dlaczego gdy klikam na “funkcje malowania i rysowania”, to wyskakuje komunikat “program przestał działać” i program się wyłącza ?

Zainstalowałem też pakiet pluginów z nadzieją, że pojawią się jakieś dodatkowe funkcje programu, jakieś nowe opcje, ale jakoś nic nie widzę…

Dlatego też proszę jakiś speców od IrfanView o odpowiedzi, wskazówki i porady…z góry dziękuję.

1 i 2. Można. Otwórz okno programu i naciśnij klawisz “B” - otworzy się okno “Batch conversion” a w nim masz wszystkie opcje grupowego przetwarzania.

slawek.u ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.