Irytujące maile

Witam.

Od pewnego czasu zaczęły do mnie przychodzić dziwne maile :oops:

Nie przychodzą do mnie często więc to nie jest spam i jest to strasznie irytujące :oops:

beztytuuvja.th.png

Co to może być?

Spam nie zaczyna się od jakiejś konkretnej ilości - nawet jeden niechciany mail jest spamem.

Podałaś gdzieś swój adres, bot go przechwycił lub został sprzedany spamerom i masz obecną sytuację.

Niektóre e-maile są ułożone w formie prowokacji.

Jeżeli nic u nich nie zamawiałaś to nie odpisuj.

Adresy nadawców/oszustów są bardzo podobne do adresów znanych firm.

Osoba zaintrygowana treścią tematu otwiera zawartość listu.

Może być dołączony szkodliwy załącznik.

Inny ze sposobów to próba wciągnięcia ofiary w dalszą dyskusję i zmanipulowanie.

Sprawa tego e-maila jest znana.Próba zastraszania i wyłudzania:

http://forumprawne.org/dyskusja-ogolna/ … s-rms.html

Dobrze, że pytasz o to na forum. Jeśli jest taka możliwość, dodaj nadawcę do czarnej listy i powinno pomóc :slight_smile:

To nie jest spam, lecz wiadomość z serwera odbiorcy. Wysyłałaś jakieś wiadomości na podany tam adres odbiorcy?

Nie.

O ile się orientuje to Altus RMS według google to jakaś firma windykacyjna :roll:

Jeśli nie wysyłałaś wiadomości na ten adres lub z nim powiązany, to już można to uznać za spam.

Jednak okazało się że Altrus RMS to nie spam…

W końcu ten mail doszedł do mnie…

http://img213.imageshack.us/img213/8388/beztytuucks.jpg

Po prostu odpisz im, że to pomyłka i jeżeli nie przestaną to oskarżysz ich o stalking.

Taki jest jeden ze sposobów zarabiania przez niektóre firmy windykacyjne.

Niektóre ofiary aby mieć spokój płacą a wtedy firma ma już haka, bo skoro ktoś zapłacił to znaczy że się przyznał.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że firma ta może nieświadomie być w błędzie albo ktoś im podsunął Twoje dane.

Jakieś trzy miesiące temu otrzymałem od Nokii informację, że zamówiłem u nich telefon.Odpisałem im, że to pomyłka i na razie spokój.

Ten obrazek trochę niewyraźny(niepełny).Najlepiej daj na jakiś hosting (np fotosik.pl) a link tutaj.