Irytujące Moje dokumenty

Posiadam system Windows XP Professional (SP2). Mam dwa pytania odnośnie Moich dokumentów. Pierwsze: w jaki sposób usunąć skrót do Moich obrazów z menu Dokumenty (menu Start)? Drugie: jak zmienić ikony skrótu do Moich dokumentów (tak, żeby zamiast kartki wysuwającej się z folderu było coś innego)?

A google nie działa ? Tutaj lub Tutaj

Klikasz myszą prawym przyciskiem w obszarze startu --> właściwości --> Dostosuj i tam masz wszystko do wyboru do koloru

Interesujących mnie informacji wprawdzie jeszcze nie znalazłem na tych stronkach (nie chce usuwać Moich dokumentów tylko Moje obrazy), ale przynajmniej mam co w rejestrze poszukać:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

Zobaczymy… wciąż pozostaje problem zmiany ikony.

Raczej prosta sprawa…

Wymyśloną przez siebie ikonę zgodnie z wizualnym apetytem (do znalezienia w sieci - dowolnie) zapisujesz na dysku, w jakimkolwiek miejscu.

Następnie PPM na “Moich dokumentach”, tworzysz niechciany skrót dla potrzeb tej operacji (bo z poziomu samego folderu nie ma takiej opcji), jak skrót już jest, ponownie PPM -->> Właściwości -->> Skrót --> zmień ikonę -->>wybierasz -->>przeglądaj --> szukasz na dysku i OK! Finał!

w tym kluczu musisz utworzyć nową wartość typu dword,

nazwa wartości NoSMMyPictures, dane wartości 1

Waterproof : Tylko, że nie o takie rozwiązanie mi chodzi :). Jestem ciekaw czy istnieje sposób na zmianę ikony Moich dokumentów, a nie skrótu do nich.

rixx : Tylko co mi to da, bo się pogubiłem? :slight_smile:

Istnieje w systemie Windows XP:

PPM na pulpicie -> Właściwości -> Pulpit -> Dostosuj pulpit -> Klikasz na ikonkę 983897f8ffb23dc2.jpg

I już.

No i super :). Wprawdzie już ktoś przed Tobą to napisał, ale tak, że pozwoliłem to sobie przeoczyć :P. Uprzejmie dziękuję ;). Pozostaje część druga mojego problemu. Jak usunąć te Moje obrazy z Menu start?

Start >> Uruchom >> regedit

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

PPM po prawej >> Nowy >> Wartość DWORD o nazwie NoSMMyPictures wartość 1

lub PPM na Start >> Właściwości >> Menu start >> Dostosuj >> Zaawansowane >> Moje obrazy zaznacz Nie wyświetlaj tego elementu >> OK >> Zastosuj

Nie da rady ponieważ w Moich dokumentach nie ma skrótu do Moich obrazów tylko Folder plików o nazwie Moje obrazy

Czyli usuwając go usuwamy Folder Moje obrazy a ty chciałeś usunąć tylko skrót którego przecież nie ma .

:slight_smile:

No i wszystko jasne :). Dziękuję bardzo.