Irytujące reklamy na A5 (2017) w androidzie 7


(niceboy) #1

Witam
chciałbym się upewnić bo to (i to od niedawna) nasz pierwszy telefon z andkiem 7 który jednak trochę się różni od poprzednich wersji i póki co nie do końca go “wyczuwamy”.
Otóż podczas używania telefonu w różnych momentach znienacka pojawiają się reklamy - dotyczą one albo gier albo innych aplikacji. No i trudno się spodziewać kiedy takie pojawienie się nastąpi stąd jest to tym bardziej irytujące. Czy to normalne dla andka 7 albo coś nieproszonego się ściągnęło i teraz zatruwa nam życie? Próbowałem różnych antyvirów ale żaden nie wykrył zagrożenia. Roota brak. Jeśli to działanie jakiegoś intruza to jak można go zlokalizować i usunąć bez drastycznych operacji typu przywracanie fabryki?


(krystian3w) #2

Musiałeś coś wgrać lub uruchomiłeś śmieciową aplikacje od operatora jak kupiłeś brandowany na mix/abonament.

Kiedyś był też Ad Detector od Trust Go (www.trustgo.com/ad-detector), ale ostatnio go usunięto a obecnie niedostępny dla Polski.


(niceboy) #3

Dzięki. Mamy abo z T-Mobile. Makwarebytes chyba pomogło - od wczorajszego popołudnia nie pojawiła się reklama.


(lordjahu) #4

Reklamy pojawiały się na telefonie podczas przeglądania zawartości czy w przeglądarce ?


(niceboy) #5

W telefonie w dowolnym momencie. Czasem przez 2 godziny wcale a czasem w ciagu 3 minut 5 razy.


(WODZU) #6

Czy reklamy pojawiają się podczas korzystania z konkretnej aplikacji, czy nawet na ekranie głównym?

nasz pierwszy telefon
zatruwa nam życie
Mamy abo z T-Mobile

Tak na marginesie - z którym twoim wewnętrznym “JA” w tej chwili rozmawiam? :smiley:


(niceboy) #7

Pierwszy i wlaściwym… w przypadku niedogodności :slight_smile: Telefon użytkuje żona do momentu pojawienia się problemów - do czasu ich usunięcia mam zagwarantowany dostęp do niego :slight_smile:


(daras28-82) #8

Tam gdzieś w ustawieniach masz powiadomienia od Google (reklamowe) nie wiem gdzie to jest i jak to dokładnie nazwać, swojego S5 konfigurowałem 3 lata temu…
W każdym razie jak tego nie odznaczysz to spamuje jakbyś mu za to zapłacił.
Jak nie to root i blokowanie.


(niceboy) #9

W ustawieniach Googla mam zablokowane to samo co na innym telefonie gdzie nie ma śladu tych reklam. Co ciekawe to usunąłem z tych ustawien dodatkowo wszystko co kojarzyło sie z grami a pojawiają mi się takze reklamy gier.
Malwarebytes niczego nie znajduje. Inne antyviry (w tym Eset, Zemana, BItdefender oraz CM) podobnie. No i czasem mam kilka dni spokoju aby pozniej np w ciągu 10 min wyświetliło mi się 5 reklam. Co jeszcze można zrobić?


(FadeMind) #10

Adguard For Android + DNScrypt (w ustawieniach Adguard) i nie ma reklam w 98% programów (za wyjątkiem YouTube App i niektórych aplikacji adware) Koszt około 30 PLN za dożywotnią licencję (dzięki niskiej wartości rubla). Nie potrzeba ROOTa i innych wynalazków.

https://adguard.com/pl/license.html#new//PLN/MOBILE/36500/1

  1. Strony wczytują się szybciej.
  2. Oszczędność danych z pakietu mobilnego.
  3. Brak reklam.