Irytujące wyłączanie Aero Glass przez Vistę

Od czasu do czasu zdarza się, że Vista wyłącza Aero Glass i przełącza na podstawowy schemat kolorów. U mnie dzieje się tak wtedy gdy wchodzę na jakąś stronę z multimediami, np. teledyski.onet.pl, a także czat interii. Tak samo dzieje się za każdym razem gdy włączam AllPlayera. Jest to strasznie irytujące i tak się zastanawiam, czy istnieje jakaś możliwość wyłączenia tego, np. edytując wpisy w rejestrze czy jakieś pliki?

Nie, nie istnieje - wszystko wróci do normy jak aplikacje, które wymieniłeś będą napisane do działania z AERO.

Pozdrawiam

PS zawsze możesz wyłączyć AERO i nie będzie uciążliwego przełączania :slight_smile:

jaką masz wersje Visty ?

No wiesz, wyłączenie całkowite to mnie nie urządza :slight_smile:

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 20:07

Nie wiem co to ma do rzeczy, ale Ultimate PL.

Nie prawda

To nie ma nic do rzeczy

briho

To jest zrobione tak specjalnie, aby nie obciażać karty graficznej kiedy jej moc jest najbardziej potrzebna np. przy oglądaniu filmów itp…

Grzesiek1

No to jak wytłumaczyć fakt, że Vista wyłącza Aero za każdym razem gdy loguję się na czat interii? Tam chyba moc karty graficznej nie ma żadnego znaczenia.

Proste - to JAVA wyłącza AERO GLASS bo nie jest z nim zgodna. A żeby było ciekawiej to żeby Aero Glass wróciło z powrotem to trzeby wyłączyć przeglądarkę :frowning:

Pozdrawiam

plgracz trafiłeś w sedno :slight_smile: No i niesety trzeba wyłącząć przeglądarkę, nie wystarczy zamknięcie samej zakładki czata. Używam Opery, ale w IE jest to samo.

I jeszcze a’propos tego co napisał Grzesiek1. To na pewno nie w tym rzecz, bo zamiast AllPlayera zainstalowałem inny pogram (Zoom Player) i działa z Aero, nic się nie wyłącza.

Niestety owszem jest to prawda.

Złączono Posta : 16.02.2007 (Pią) 14:46

Jeszcze raz powtórzę - dopóki nie będzie nowego oprogramowania zgodnego z Aero Glass to tak będzie a nie tam zwalnianie zasobów dla grafiki.

Pozdrawiam

1520ce528e6b3de9m.jpg

2a46f7e97d5ab80am.jpg

august255 jaka to wesja Javy?

Która wersja Javy? Ja mam tą ze stron SUN’a. U mnie po instalacji od razu komunikat, że niezgodna. Zainstalować się zainstalowała ale przy próbie wejścia na cokolwiek z Javą od razu wyłącza Aero Glass.

Czyli jak widać problem leży w wersji danego programu :slight_smile:

jre-6-windows-i586

Dzięki

Mój błąd był taki, że wchodząc na http://www.czateria.interia.pl pobrałem Javę tak jak prowadził kreator. Zadowolony byłem, że wogóle poszła. A tu masz :slight_smile: Nowa wersja zgodna z Aero Glass’em

Pozdrawiam

Ode mnie też serdeczne dzięki :slight_smile: Miałem zainstalowaną Javę 5.0, stąd te problemy. Teraz już wszystko dobrze.

Do Grzesiek1

Najpierw sprawdź a potem odpisuj.

Jakoś WMP 11 nie wyłącza AERO GLASS’a jak odtwarza video!

AllPlayer, który nie jest zgodny z Aero Glass nawet w trybie okienkowym go wyłącza - proszę

ee30f403b16b74b1m.jpg

Więc jednak to jest prawda.

Pozdrawiam

Akurat co do java to wiem że to błąd ale z tego co słyszałem to w tych filmikach itp jak i w grach aero glass miało byc celowo wyłączane nawet kiedyś pisało gdzieś coś o tym ale może coś się zmieniło…

w tym się nie mylisz :stuck_out_tongue:

To jak wytłumaczysz Aero fakt, że WMP nie wyłącza Aero Glassa w trybie okienkowym a AllPlayer tak?

Czyżby WMP był mniej zasobożerny?

Gry owszem - zgodzę się ale nie takie aplikacje, które nawet na sucho nie obsługują Aero Glass

nie umiem Ci tego wytłumaczyć tak było od jakieś tam wersji beta już, i zostało :stuck_out_tongue: