Irytujące zachowanie windowsa

Mam taki problem że windows mi się frezzuje że kursor myszy mi tak jakby spowalnia jakby na smoła wjechał na kilka sek. zdarzają się bluescreeny podczas grania jak i podczas normalnego użytkowania. gry mi wywalają crashe. Teraz się uspokoiło ale problem zapewne znowu powróci

Zarzuć sobie memTest, jak nic nie wykryje przyciśnij trochę procesor, np. Prime95 plus CoreTemp. Dalej Furmark i test dysku Viktorią i będziesz wiedział, czy to sprzęt.



Teraz nie mogę odpalic windowsa bo mam takie cos

Brak dostępu do winload.efi
Dlaczego to tu mozliwosci jest parę. Od wadliwego połaczenia dysku z płytą, problemów z dyskiem (sprzetowe i programowe) po problemy z softem, poczynajac od bios a kończąc na Windows.
Z zasady zaczyna sie od sprawdzenia połaczenia dysku z płytą a potem dobrze jest w wyszukiwarke wpisać:
0xc00000e9 winload.efi
i szukać rozwiazania bo mozliwości jest sporo.
Od prób naprawy za pomocą płyty instalacyjnej az po ponowną instalacje systemu.

Już sprawdzałem na drugim złączu M2 i to samk

Plus drugi screen.
Pytanie.
Czy to wyświetla się w trakcie uruchamiania systemu czy w trakcie gdy chcesz uruchomić WinRe ( poprzez co najmniej trzykrotne szybkie włączanie i wyłaczanie przyciskiem Power komputera)?
Jeśli to dzieje sie gdy normalnie uruchamiasz komputer to przejdź najpierw do bios i wyłacz secure boot a potem zresetuj go do ustawień domyślnych.
Spróbuj uruchomić.
Jak to nic nie da, próbuj wejśc do WinRe poprzez F1 (widzisz na swoim screenie) lub przycisk Power ( opis jak we wczesniejszych nawiasach) i przywrócic system do wczesniejszych ustawień.

To się już dzieje cały czas ten czarny screen się tylko na początku pokazał. Windows mi zamarzł tak jakbym wyjął dysk to wyłączyłem i ten czarny screen mi się pokazał nawet do biosu nie mogłem wejść to po prostu odpisałem kabel od płyty i procesora i teraz się tylko to niebieskie pokazuje

Przeczytaj teraz uwaznie co piszę.
Zadałem ci pare pytań a dostałem odpowiedź dziesięciolatka.

Nie mam ochoty tracic czasu więc proponuję.
Zainstaluj system ponownie.