Irytujący dzwięk (rozpoczęcie nawigacji) podczas pracy i be

…zczynności.

Toshiba Win7 64bit Home Premium, mocno odchudzony (59 procesów zamiast 90kilku :D) .

Problem ,jest taki . Nawet podczas gdy nic nie robię co jakiś czas słychać dźwięk przeładowania (nazwa dźwięku to rozpoczęcie nawigacji) . System czysty (Norton 360 i kilka antymalwareuów odpalane od czasu do czasu), niby nic poza AQQ,Thunderbirdem i procesami systemu nie chodzi ,a dźwięk jest ? ? ? Gdyby to było wyszukiwanie maili z T. dźwięk byłby co minutę (tak jest ustawione najważniejsze konto) ,więc Thunderbirda wykluczam. AQQ mam kilka dni więc nie wiem czy może wydawać w tle ten dźwięk .

Na razie odpiąłem go z dźwięków systemowych ,jednak może ktoś wie co to może być?

Podepnij go z powrotem, popracuj 20 minut na całkowicie “gołym” systemie - żadnych aplikacji, oprócz systemowych. Zapamiętaj rezultat, czy dźwięk występuje.

Stopniowo włączaj aplikacje z których normalnie korzystasz w odstępach 15 - 30 minut, prosta metoda analizy.

Szczerze mówiąc pierwszy raz z czymś takim się spotykam…

W momencie pojawienia się dźwięku mrugają ikony pulpitu?

Nic się nie dzieje , nawet kursor nie zmienia się na zajęty. Znalazłem podobny problem w necie ,ale rozwiązano go ,tym samym sposobem co ja :D. Co ciekawsze kilka osób twierdziło,że też tak ma. Liczę,że ktoś to już miał ,bo analizowanie krok po kroku mi się nie uśmiecha. W gronie podejrzanych rządzą jak na razie reklamy AQQ.

To wyłącz AQQ, najprostsza metoda - przekonamy się czy się coś zmieni…

Oczywiście włącz ten dźwięk, tam gdzie go wyłączyłeś i restart - tak dla pewności.

W tym sek ,że mogę sobie poczekaaaaać :wink: . Ale tak chyba zrobię .

To na 100% AQQ, AQQ używa silnika IE do wyświetlania reklam Google. Stąd i kliknięcie.

Dokładnie, zaraz się na 100% upewnię . Zamierzam podłożyć pod ten dźwięk jakąś długą muzyczkę i jak zacznie odgrywać … wyłączyć dźwięki w AQQ.

Ale to akurat nie wina AQQ tylko Internet Explorer`a…

To on odgrywa taką muzyczkę, kiedy reklamy na AQQ się przeładowują…

lulkang , poszukaj i zainstaluj cukiereczkiv2 do AQQ :wink:

Cukiereczki nic nie zmienią (nie usuwają,a ukrywają reklamy :wink: ) , zamieniłem ten dźwięk na kilkusekundowy i czekam , jak się odezwie spróbuje szybko wyłączyć dźwięki w AQQ i sprawdzić czy zniknie. Jak na złość długo go nie ma :evil: .

Edycja / Rozwiązane ,to robota AQQ .