Irytujący problem z otwieraniem w nowej karcie (Menadżer Plików)

Cześć
Mam taki dość irytujący problem. Za każdym razem jak otworzę systemowy Menadżer Plików i usiłuję uruchomić jakikolwiek folder (z okienka nawigacji), klikając PPM > „Otwórz w nowym oknie”, albo
Jak poprzednio, klikając PPM nad folderem z okna nawigacji, po czym wyłączając menu kontekstowe i klikając cokolwiek ze wstążki Menadżera Plików, system odświeża mi pulpit (resetuje explorer.exe) i wyłącza w konsekwencji wszystkie foldery i odświeża pasek start.

PS. Zabawne, że w sumie nawet nie musiałem zmieniać tytułu szablonu. Czyżby ten problem był dość popularny?


Pacjent: ASUS ROG GL552VW
System: Windows 10 Home (1903)
CPU: i7 6700HQ
GPU: GTX 960M / HD Graphics 530
VRAM: 2GB
RAM: 8GB

Nie mam czegoś takiego.
Uruchom Wiersz polecenia (Administrator) i wpisz
sfc /verifyonly
Będziesz wiedział jak jest z plikami systemowymi

I stała się rzecz nie spodziewana.

Microsoft Windows [Version 10.0.18362.476]
(c) 2019 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\WINDOWS\system32>sfc / verifyonly

Microsoft (R) Windows (R) Resource Checker Version 6.0
Copyright (C) Microsoft Corporation. All rights reserved.

Scans the integrity of all protected system files and replaces incorrect versions with
correct Microsoft versions.

SFC [/SCANNOW] [/VERIFYONLY] [/SCANFILE=<file>] [/VERIFYFILE=<file>]
    [/OFFWINDIR=<offline windows directory> /OFFBOOTDIR=<offline boot directory> [/OFFLOGFILE=<log file path>]]

/SCANNOW        Scans integrity of all protected system files and repairs files with
                problems when possible.
/VERIFYONLY     Scans integrity of all protected system files. No repair operation is
                performed.
/SCANFILE       Scans integrity of the referenced file, repairs file if problems are
                identified. Specify full path <file>
/VERIFYFILE     Verifies the integrity of the file with full path <file>.  No repair
                operation is performed.
/OFFBOOTDIR     For offline repair, specify the location of the offline boot directory
/OFFWINDIR      For offline repair, specify the location of the offline windows directory
/OFFLOGFILE     For offline repair, optionally enable logging by specifying a log file path

e.g.

        sfc /SCANNOW
        sfc /VERIFYFILE=c:\windows\system32\kernel32.dll
        sfc /SCANFILE=d:\windows\system32\kernel32.dll /OFFBOOTDIR=d:\ /OFFWINDIR=d:\windows
        sfc /SCANFILE=d:\windows\system32\kernel32.dll /OFFBOOTDIR=d:\ /OFFWINDIR=d:\windows /OFFLOGFILE=c:\log.txt
        sfc /VERIFYONLY

Jak mam to rozumieć? Z tego co wiem, to powinno od razu skanować.

Program wywalił ci dostępne opcje, bo między ukośnikiem a komendą verifyonly nie powinno być spacji:

/VERIFYONLY Scans integrity of all protected system files. No repair operation is performed.

Tak wpisz:

sfc /verifyonly

Dzięki za czujność. Stety niestety system nic nie znalazł. Może jeszcze poradzę się na forum Microsoftu, bo jest to dość upierdliwe, a system nie tak dawno instalowałem na czysto.

Sorry ale nie wiem co mnie przyćmiło i taki prozaiczny błąd.
Czy wywaliło taki tekst? did not find any integrity violations

Nic nie szkodzi. Jesteśmy ludźmi, a i ja przekopiowałem bezmyślnie.
Odpowiadając na pytanie - Tak, wyświetliło się dokładnie
Windows Resource Protection did not find any integrity violations.

Na stronach microsoftu dostaniesz prawdopodobnie dwie odpowiedzi.Pierwsza to sfc /scannow a druga reinstalacja… To moze być problem z rejestrem, jakimś plikiem nie będącym systemowym. Można spróbować te polecenia. Każde po kolei.
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow
To pierwsze ściągnie aktualne pliki a drugie je podmieni w systemie. Ale gwarancji nie ma.
P.S. Wyklikaj w google “system resetuje explorer.exe asus” i poczytaj. moze to jakaś aplikacja od niego robi problem.

Hej,

A nie masz zainstalowanych jakiś programów bądź wtyczek, które integrują się z systemem i eksploratorem plików? Może to one powodują reset procesu?

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Hej,
Mam powiązane z menu kontekstowym Eksploratora Plików aplikacje jak: Format Factory, Media Info, MPC-HC, Notepad ++.
Nie pamiętałem jednak, co to jest Format Factory. Sprawdziłem na DB. Drugi komentarz
Właśnie ta najnowsza wersja USZKADZA Windows 10!”, usunąłem i… WoW. Problem naprawiony.
Nie sądziłem, że rozwiązanie może być tak proste. Dziękuję bardzo za pomoc w pozbyciu się tego frustrującego problemu. Jeszcze raz wielkie dzięki!

1 polubienie