ISO do wypalenia Win XP home edition OEM poszukiwany

Hej

 

Już poszły 3 płyty DVD do kosza a ja jestem i mi nerwy strzelają

 

poszukuje linku, który doprowadzi mnie do takiego pliku jak w temacie “Win XP home edition OEM”

Taką nazwe mam na hologramie na kompie

 

Stara płyta gdzies zagineła i system wymaga gruntownego formatu, ponieważ nie chce sie nawet załadować

 

Ja i siostra mamy win 7 i nowe laptopy, ale dla najmłodszej wystarczy stary dobry xp, do podstawowych łatwych rzeczy

 

Nagrałem takiego ISO, na stronie Windowsa do mojej 7, ale dla xp, trudno znaleźć. Albo linki są nieaktywne, na chomiku już był 2 szajs (ściągnąłem z sp3, ale nawet płyta nie chciała sie odtworzyć)

 

Musi być OEM, bo z tego co słyszałem, w przypadku innej wersji, klucz będzie się nie zgadzał

Znaleźć to łatwo, tylko w Twoim przypadku trudniej chyba nagrać… ISO jest w formacie CD, nie DVD - nie “zbootuje” Ci się.

Czym to próbowałeś nagrać?

 Niejednokrotnie wypalałem ISO Windows XP na płycie DVD. Co ma ISO do rodzaju nośnika?

Cześć,

 

Ze względów regulaminowych nikt na forum linku do pobrania systemu ci nie poda.

 

 

Jak dla podstawowych rzeczy to może warto pomyśleć o linuxie? Lubuntu + wystrzałowy theme + ładne ikonki + wine (ew. playonlinux) i powinno wystarczyć.

Jeśli jest do link do orginalnego systemu ? Przecież do 7, ściągałem z oficjalnej strony jak pamiętam, to do xp również takiego szukam, ponieważ mam keya. 

Wypalałem to na DVD, Na dvd kilka iso nagrałem, zero problemów (nie w tym przypadku :frowning: )

 

Myślę tylko o xp, ponieważ będzie do stacjonarka dla małej siostry, ma windowsa w szkole, win 7, ale domowy komputer jest ciutke leciwy i może nie utrzymać 7

 

Przepraszam, że tak późno odpisuje ale byłem na wyjeździe

Microsoft nie udostępnia obrazów ISO Win XP do ogólnego ściągania, dlatego też tu na forum nikt Ci tego nie poda, ale podpowiem, że każdy kto ma oryginalny system może Ci tę płytę pożyczyć, abyś sobie go zainstalował. W Internecie też znajdziesz, ale według MS to już nie jest OK, tak jak i modyfikacje typu WindowsMX ←Google :wink:

_Witaj, yankes90 _

 

_Z którego roku to komputer?

W takim układzie trzeba tropić starsze wydanie nośnika.

 

Pozdrawiam!

 _