ISP (prawdopodobnie) blokuje mój serwer

Witam. Nie jestem pewien, czy piszę ten temat w dobrej kategorii. Jeśli nie, proszę o przeniesienie go.
(Krótka wersja: ISP kolegi prawdopodobnie filtruje jego połączenia do mnie. Koledzy z internetem od innego ISP mogą się normalnie podłączyć.)
Przechodząc do problemu - podejrzewam, że ISP może z jakiegoś powodu blokować serwer zahostowany na moim własnym komputerze. Ale po kolei.
Skonfigurowałem swój serwer, przekierowałem porty, wysyłam IP kilku kolegom. Pierwszy może się normalnie połączyć, drugi tak samo. Natomiast u trzeciego pojawia się “Przekroczono limit czasu połączenia”.
Połączyłem się do niego za pomocą TeamViewera i próbowałem zrobić następujące rzeczy:
-zmienić jego DNSy na te od Google’a
-zmienić domyślny port swojego serwera
-wyłączyć zaporę sieciową i antywirusa
Jednakże żaden z tych sposobów nie pomógl w pozbyciu się problemu. Z polecenia tracert wyskakiwał błąd “Request timed out” od razu po IP jego dostawcy (czyli droga pakietu wyglądała tak: jego komputer -> router -> dostawca kilka razy -> request timed out).
Skąd podejrzenie, że to jego ISP blokuje mój serwer? Pojechałem do niego (mieszka stosunkowo niedaleko), podłączyłem swój laptop do jego wi-fi i próbowałem połączyć się ze swoim serwerem (który był włączony w moim domu). Wtedy również nie mogłem się podłączyć, z powodu tego samego problemu.
Ostatecznie obszedłem ten problem instalując mu jakiegoś darmowego VPNa (za pomocą niego może się normalnie podłączyć). Jednakże nie jest to dobre rozwiązanie, szczególnie dlatego, że kiedyś chciałem u siebie hostować publiczny serwer dla większej liczby osób. A nie będę kazał każdemu, kto nie może się połączyć, instalować VPNa. Co jeśli więcej ISP ma mnie zablokowanego?
Oczywiście wszystko opiera się na teorii, że to jego ISP mnie zablokował z jakiegoś powodu. Ale równie dobrze może być jakiś inny powód występowania tego błędu, którego po prostu nie widzę.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Większość ISP ma włączony filtr portów, mimo że twierdzą inaczej :slight_smile:

  1. Wystąp jakie porty masz blokowane przez ISP?
  2. Uzyskaj publiczny IP, mniej bezpieczne ale pytanie czy stawiając serwer za podwójnym NAT uzyskasz połączenie…?
  3. Możesz próbować ustawić DMZna serwer na swoim routerze, ale i tek zostaje wtedy problem NAT dostawcy.
  4. Uzyskaj adres DDNS dla routera.

Problem jest w tym, że twój serwer nie ma rozpoznawalnego IP dla świata.

Może jest na odwrót, Twój IP jest blokowany przez jego ISP. Sprawdzałeś to? Co to za serwer? Nie przekraczasz limitów połączeń?

Tracert nie jest dobrym wyznacznikiem w tym przypadku z prostego powodu, wykorzystuje domyslnie protokół udp zamiast icmp. Większość routerów i serwerów domyslnie blokuje takie pakiety, stąd możesz mieć request time out.

Skąd taki wniosek?

A jak masz zamiar połączyć się z serwerem będąc za NAT, podwójnym (ISP, Router)?

" Pierwszy może się normalnie połączyć, drugi tak samo. Natomiast u trzeciego pojawia się “Przekroczono limit czasu połączenia”."

1 polubienie

Ja pytałem skąd wniosek, że ma NAT i to podwójny. Klienci się łączą, tylko jeden kolega ma problem. Nadal uważasz, że nie ma publicznego IP? Dlatego pytam, skąd taki wniosek.

A gdyby tak na początku napisać jednak do tego dostawcy.

@kuba4ful
Coś napisał. 2 dni temu. Wy tworzycie teksty na które on nie reaguje. Pewnie nawet nie czyta.

Może czyta, może nie czyta. Może teraz nie ma czasu, będzie go miał za 2 tygodnie. Co za różnica. Wątek najwyżej umrze śmiercią naturalną, przecież nikt tu specjalnie nie będzie czekał na odpowiedź.

Wiele razy bywało tak, że ktoś odpowiedział po miesiącu.

Jesli ktos po pierwszej odpowiedzi nie reaguje to po co dalej pisać jeśli nie wiadomo którą z ewentualnych podpowiedzi zrobił.
Temat wisi i prowadzenie go dalej jest bez sensu.
Przykład. Wstawia ktos logi Frst-a, ty mu piszesz plik naprawczy a on sie już nie odzywa. Będziesz pisał co dalej ma robić jak nie wiesz co zrobił?. Może na nowo system postawił.

Przeżywasz. Wiele razy ktoś odpowiadał, po 2 tygodniach czy miesiącu.

Jest jakiś zakaz pisania w temacie, który jak to nazwałeś wisi bez odpowiedzi? Jeśli nie, to zajmij się czymś innym skoro Ci to przeszkadza.

Morze jest szerokie i głębokie, a w tym morzu mieszka ryba co się nazywa chyba.

Pisanie dla samego pisania? Niczym u grafomana.

Widzę, że lubisz trollować za wszelką cenę, ale ja trolla więcej karmić nie zamierzam.

EOT

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.