Istne czary- radio w głośnikach!

Mam taki problem - wręcz bez sensu. Jak ścisze głośniki żeby w ogóle dźwięk nie leciał to zaczyna mi w nich grać “jakieś radio maryja”!! O co tu chodzi??

Żartujesz. :lol: :x

Miałem kiedyś podobny problem tylko dotyczył wzmacniacza, gdy dałem na max to było słychać szum i w tle jakieś ruskie radio :o . W końcu rozwiązałem ten problem odwracając potencjometr i wszystko grało OK.

Wszędzie sięgają macki ojca Rydzyka… :shock:

Rozwiązanie tej zagadki jest banalnie proste.

Kiedy masz wyłączone głośniki, słyszysz radio, które gra u sąsiadki za ścianą. :lol:

a jak dla mnie to sprawdz czy w zakladce dziek/glosnosc uzadzenia/microfon… wycisz albo zmniejsz mi tam kiedys cos buczało :stuck_out_tongue:

U mnie też słychać radio w głośnikach. Jak je przycisze na maksa to wtedy słychać piosenki itp. naszczęście u mnie to nie Radio Maryja tylko czasem RMF FM, Zet. :stuck_out_tongue:

dawno temu jak niedaleko mojej miejscowosci stacjonowala armia rdziecka, uzywalem gramofonu (w tamtych czasach) do sluchania muzy.

czesto bylo tak, ze jak juz przesluchalem plyte i igla adapteru po zakonczeniu odtwarzania dotykala plyty, z glosnikow zaczynaly wydowybac sie piekne rosyjskie glosy z radiostacji wojskowej :slight_smile:

to bylo fajne… hehhe.

Buahaha :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Miłego słuchania :smiley: Nie masz w pobliżu radia, albo komórki?

Złączono Posta : 12.09.2005 (Pon) 7:52

A ja muszę sprawdzić co gra w duszy moim głośnikom :smiley:

Złączono Posta : 12.09.2005 (Pon) 7:53

Nic - są puste :smiley:

Spało się na fizyce 8) No nie ?? :lol: :lol: :lol:

A o interferncji fal i indukcji elektromagnetycznej słyszeli ??

Lekarstwo proste, oddalić głośniki i caly zestaw komputerowy od instalacji antenowej, stosować kable ekranowane. IMHO to kablówka tak ładnie sieje.

no niezle niezle :slight_smile: ja jak przycisze slysze tylko radio u sasiada :slight_smile: u mnie w glosnikach ojciec rydzk nie siedziz :frowning: buuu :wink:

W przypadku 2 izolowanych przewodników nie słyszeli :stuck_out_tongue:

Mi czasami lecą rozmowy sąsiada :slight_smile:

I w telewizorze też :smiley:

Gdzie je masz?? Gdzie sygnał z kablówki włazi :arrow: istna loteria. I co ma do tego izolacja elektryczna ?

Na to ma izolacja duży wpływ :wink:

U kolegi jest taki problem, ale jemu to nie przeszkadza :stuck_out_tongue: A u mnie nie słychać niczego (na szczęście), bo bym egzorcystę wezwał “Panie, rydzyk mi wlazł do głośnika, kurde!” :stuck_out_tongue:

Powtarzam:

  • to nie jest radio u sąsiada :slight_smile:

  • głośniki nawet odłączone od kompa puszczają to radio

  • ale jak podgłaśniam to radio znika

Kto zna maila do rydzyka to mu osobiscie powiem!! :smiley:

Proszę bardzo :slight_smile:

:arrow: radio@radiomaryja.pl

Pawku niestety mylisz dwa pojęcia ekran i izolacja.

nosnik2.gif

Dobrej jakości kabel koncentryczny ma ekran wykonany z gęstej plecionki drucików miedzianych, niestety większość kablówek w ramach oszczedności stosuje tańsze kable w którym ekran stanowi kilka drucików miedzianych i aluminiowa folia. W powiązaniu ze zbyt wysokim poziomem sygnału w gniazdach abonenckich, efekt mamy tak jak powyżej.

Do tego co napisał Fiesta trzeba dodać, że mimo ze kable sa słabej jakości to kablówki aby zwiekszyć sygnał zwiekszaja napiecie. Nie stosuja dławików które by to eliminowały.