Istne czary- radio w głośnikach!

(Karafat) #1

Mam taki problem - wręcz bez sensu. Jak ścisze głośniki żeby w ogóle dźwięk nie leciał to zaczyna mi w nich grać "jakieś radio maryja"!! O co tu chodzi??

(lazikar) #2

Żartujesz. :lol: :x

(pietrek345) #3

Miałem kiedyś podobny problem tylko dotyczył wzmacniacza, gdy dałem na max to było słychać szum i w tle jakieś ruskie radio :o . W końcu rozwiązałem ten problem odwracając potencjometr i wszystko grało OK.

(system) #4

Wszędzie sięgają macki ojca Rydzyka… :shock:

(system) #5

Rozwiązanie tej zagadki jest banalnie proste.

Kiedy masz wyłączone głośniki, słyszysz radio, które gra u sąsiadki za ścianą. :lol:

([alexsus]PL) #6

a jak dla mnie to sprawdz czy w zakladce dziek/glosnosc uzadzenia/microfon… wycisz albo zmniejsz mi tam kiedys cos buczało :stuck_out_tongue:

(Michał1205) #7

U mnie też słychać radio w głośnikach. Jak je przycisze na maksa to wtedy słychać piosenki itp. naszczęście u mnie to nie Radio Maryja tylko czasem RMF FM, Zet. :stuck_out_tongue:

(Stefe) #8

dawno temu jak niedaleko mojej miejscowosci stacjonowala armia rdziecka, uzywalem gramofonu (w tamtych czasach) do sluchania muzy.

czesto bylo tak, ze jak juz przesluchalem plyte i igla adapteru po zakonczeniu odtwarzania dotykala plyty, z glosnikow zaczynaly wydowybac sie piekne rosyjskie glosy z radiostacji wojskowej :slight_smile:

to bylo fajne… hehhe.

(Ford Fokus) #9

Buahaha :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Miłego słuchania :smiley: Nie masz w pobliżu radia, albo komórki?

Złączono Posta : 12.09.2005 (Pon) 7:52

A ja muszę sprawdzić co gra w duszy moim głośnikom :smiley:

Złączono Posta : 12.09.2005 (Pon) 7:53

Nic - są puste :smiley:

(fiesta) #10

Spało się na fizyce 8) No nie ?? :lol: :lol: :lol:

A o interferncji fal i indukcji elektromagnetycznej słyszeli ??

Lekarstwo proste, oddalić głośniki i caly zestaw komputerowy od instalacji antenowej, stosować kable ekranowane. IMHO to kablówka tak ładnie sieje.

(Djmac) #11

no niezle niezle :slight_smile: ja jak przycisze slysze tylko radio u sasiada :slight_smile: u mnie w glosnikach ojciec rydzk nie siedziz :frowning: buuu :wink:

(system) #12

W przypadku 2 izolowanych przewodników nie słyszeli :stuck_out_tongue:

(Dragonlnx) #13

Mi czasami lecą rozmowy sąsiada :slight_smile:

I w telewizorze też :smiley:

(fiesta) #14

Gdzie je masz?? Gdzie sygnał z kablówki włazi :arrow: istna loteria. I co ma do tego izolacja elektryczna ?

(system) #15

Na to ma izolacja duży wpływ :wink:

(system) #16

U kolegi jest taki problem, ale jemu to nie przeszkadza :stuck_out_tongue: A u mnie nie słychać niczego (na szczęście), bo bym egzorcystę wezwał “Panie, rydzyk mi wlazł do głośnika, kurde!” :stuck_out_tongue:

(Karafat) #17

Powtarzam:

• to nie jest radio u sąsiada :slight_smile:

• głośniki nawet odłączone od kompa puszczają to radio

• ale jak podgłaśniam to radio znika

Kto zna maila do rydzyka to mu osobiscie powiem!! :smiley:

(system) #18

Proszę bardzo :slight_smile:

:arrow: radio@radiomaryja.pl

(fiesta) #19

Pawku niestety mylisz dwa pojęcia ekran i izolacja.

nosnik2.gif

Dobrej jakości kabel koncentryczny ma ekran wykonany z gęstej plecionki drucików miedzianych, niestety większość kablówek w ramach oszczedności stosuje tańsze kable w którym ekran stanowi kilka drucików miedzianych i aluminiowa folia. W powiązaniu ze zbyt wysokim poziomem sygnału w gniazdach abonenckich, efekt mamy tak jak powyżej.

(lazikar) #20

Do tego co napisał Fiesta trzeba dodać, że mimo ze kable sa słabej jakości to kablówki aby zwiekszyć sygnał zwiekszaja napiecie. Nie stosuja dławików które by to eliminowały.