''Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci''

Bardzo proszę o nagłą pomoc.

Bliska mi osoba wyjechała do Danii i tym razem wzięła ze sobą laptopa by podłączyć go tam do sieci byśmy zaoszczędzili na rozmowach telefonicznych , sami wiecie roaming itp.

Podłączyła tego laptopa do ich sieci i dostaję komunikat ‘‘Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci’’ , co w takiej sytuacji ma zrobić ? Ja sam nie wiem i dlatego proszę Was o pilną pomoc.

System Windows XP Professional

Nie znam tematyki szczegółowo, ale wygląda na złą konfigurację sieci (zapytanie zadane w google)

https://encrypted.google.com/search?q=I … =firefox-a

Przeleciałem już wszystkie te tematy w google i żadnej pomocnej jedno znacznej rady nie znalazłem :frowning:

Powinieneś się dowiedzieć o szczegóły (np. “ipconfig /all” w wierszu poleceń). Na oko po prostu ma IP ustawione na sztywno i jest kolizja z innym komputerem na tym samym IP; ewentualnie to ten inny komputer ma IP na sztywno, a ona dostała przez DHCP zajęty w ten sposób adres.

I jeżeli ewentualnie jest tak jak mówisz to jak temu zaradzić?

Jeśli to ona ma IP na sztywno, to najlepiej wejść Panel Sterowania --> Połączenia sieciowe, prawym przyciskiem na Połączenie lokalne (to używane, bo może być kilka) i Właściwości. We właściwościach w środkowym okienku przewinąć i zaznaczyć na granatowo “Protokół internetowy TCP/IP” i klik na przycisk właściwości nieco poniżej.

Jak coś jest wpisane, to przepisać na kartkę i zaznaczyć “Uzyskaj adres IP automatycznie” (wyczyści to wszystkie pola) i “Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie”.

Jak jednak ma tam już ustawiony automat, to może spróbować odświeżyć dzierżawę adresu przez wpisanie w wierszu poleceń “ipconfig /release” i potem “ipconfig /renew”.

Podstawowe pytanie: Co to znaczy: “Podłączyła tego laptopa do ich sieci”. Tak sobie najzwyczajniej podłączyła, jak żelazko do kontaktu? :slight_smile: IP przydziela administrator sieci albo przydzielane jest automatycznie. Wszystko zależy od tego co to za sieć. Podobnie zresztą jest u nas.

Witam ponownie , proszę teraz Was o kolejną radę związaną cały czas z tym samym tematem , a mianowicie teraz jest taka sytuacja :

Jest kolejny laptop który ma zostać połączony do internetu , ale żeby został połączony z internetem to trzeba przekładać kabel z jednego laptopa do drugiego i teraz moja myśl jest taka czy dało by rade zrobić tak , że kabel zostaje w tym jednym laptopie którego udało się nam połączyć z netem i dzięki temu laptopowi ten drugi łączy się bezprzewodowo z internetem ? Jeżeli nie jasno zadałem pytanie to mnie poprawcie , postaram się to wszystko wyjaśnić.