Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci

Hej.

Komunikat z tytułu wyświetlił mi się nie dawno.

Jestem podłączony do router’a ZTE MF60. Zabezpieczony w 100%. Hasło do niego ma tylko moja rodzina, która wówczas siedziała na smartfonach.

Wcześniej czegoś takiego nie było mimo połączenia laptopa, 2 smartów i mojego stacjonarnego PC do sieci.

To może być wirus ?

Dodam, że nie mogłem zalogować się do FB kilka dni temu, ponieważ moje konto zostało tymczasowo zablokowanie i musiałem weryfikować znajomych po ich zdjęciach, Grając w Multi FPS co 1 godz. ping spadał diametralnie. Co kilka startów systemu data i godzina jest nie taka jaka powinna. Skanowałem komputer kilkakrotnie za każdym razem z Gratulacjami o nieposiadaniu wirusów.

Pomóżcie.

Jeżeli podejrzewasz infekcję wstaw logi OTL: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

i poczekaj aż ktoś je przeanalizuje.

Jestem pewny że to wirus bądź atak na mój komputer. Postanowłem reinstal windows z pełnym formatowaniem wszystkich partycji. Pytanie czy to coś da ? Czy jeśli to zrobię będę mógł zasnąć spokojnie ?

Nie bardzo ciebie rozumiem. Najpierw zakładasz temat i prosisz o pomoc a teraz chcesz samo sobie poradzić poprzez reinstalację systemu. Po co wiec ten temat?

Jeśli jest nie adekwatny do kategorii z góry przepraszam. Po prostu nie wiem czy udałoby mi się usunąć zagrożenie a przecież musiałbym być podłączony do sieci co wiąże się z kolejnymi błędami systemu. Za każdym razem gdy podłączełem się do sieci wyskakiwał jakiś błąd systemowy za każdym razem inny. To ciągłe zmiany daty i godziny i opóźnione reakcje na moje polecenia zarówno w internecie jak i systemie. Powtórzę pytanie cży reinstal pomoże ?

Tak pomoże pod warunkiem, że sformatujesz WSZYSTKIE partycje. Ostatnio miałem ciężką walkę z wirusem W32.Jeefo, którą wygrałem tylko dzięki formatowi.