Istotne pytanie

Witam wszystkich!!

Na początku ukłony w stronę twórców vortalu bo jest naprawdę ciekawy. Ciekawe artykuły, newsy ze świata IT po prostu I liga.

Mieszkam teraz w UK i chciałbym sie wypowiedzieć czasem pod jakimś artykułem tzn wstawic swój komentarz. Generalnie mam stycznośc codziennie z użytkownikami komputerów w UK i chciałbym czasem przedstawic jak jest tu z licencjami oprogramowania, ze sprzetem, jaki poziom mają wiedzy Brytyjczycy. Niestety nie mogę tego uczynić ze swojego łącza ani pod Win XP ani pod Suse 10.0. Nadmieniam że używam TYLKO OPERY I FIREFOKSA i nie ma mowy o używaniu IE w żadnej wersji.

Kiedyś poszedłem z moim kompem do kumpla, mieszkającego jakieś 400m ode mnie i z innego łącza bez problemu mogłem wstawić komentarz do artykułu.

Więc moje pytanie jest właściwie do administratorów: gdzie leży błąd? czy blokowany jest mój provider internetowy? Bardzo chciałbym poznać przyczynę tegoż zjawiska

Z poważaniem:

Greg

P.S.

jedna baaaardzi istotna sprawa:L przestawiłem sie całkowicie na Suse 10.0 którego nabyłem razem z komputerem i ŻADNA siła nie zmusi mnie do powrotu do Win XP. Po prostu jest lepszy i wygodniejszy dla mnie.

no to jest w tym przypadku raczej mało istotna informacja i raczej niestosowna

Jaki to provider?? sieć kablowa czy radiowa?? Może masz jaką zapore ogniową zainstalowaną w której poblokowałeś porty??

Powiedz mi jeszcze:

-Czy pokazuje sie coś jak próbujesz pisać???

Nie mam zablokowanych portów bo nie mam potrzeby. Zresztą dziwna sprawa bo moge wszędzie zostawiać komentarze ( tzn na innych Vortalach etc ) a na DOBRYCH PROGRAMACH nie :?

A co do linuksa to fakt: przepraszam za lamerstwo ale nie wiem jakbym zniósł uwagę że pod XP by szło

Provider to TELEWEST BROADBAND należący do rodziny NTL, drugi co do wielkości dostarczyciel internetu w UK. Prędkość i forma transmisji ma sie nijak do tego problemu no ale gwoli ścisłości: 2Mbit DSL

Złączono Posta : 02.05.2006 (Wto) 21:43

własnie że nic sie nie pokazuje w pasku adresu pojawia sie dodaj_wpis.php a powinno mi wyskoczyć okno że komentarz został wysłany bla i bla …

Straciłem wątek co może być :?

Próbowałeś przez proxy???

nie a powinnienem ??? Jesli tak to se daruje bo to nei jest istotny problem a raczej taki se…

Chciałem coś sprawdzić.:slight_smile:

słuchaj nie potrzebuje proxy bo i po co ??? mam łącze tylko dla siebie i naprawdę stawianie serwera proxy mija sie całkowicie z celem.

Generalnie szukam odpowiedzi dlaczego nie udaje mi sie zostawiać postów czy komentarzy na tym i tylko na tym vortalu.

Chodzi na pewno o ustawienia albo jest coś ustawione u mojego providera bo nie wierze w cuda że coś u mnie jest nie tak…

ale dzieki za szybkie odpowiedzi:)

Możliwe że zostało zablokowane przez przypadek Twoje IP, bo jak możesz pisać komentarze na innych portalach to tylko to mi przychodzi do głowy, poczekaj do jutra co na to powie Lisek 8)

Naprawdę jest to dziwna sprawa. Znalazłem komentarz z Twojego IP w tym newsie http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=3148. Jest tam Twój komentarz?

Nic nie musisz stawiać, wystarczy wpis w przeglądarce. Chodzi o sprawdzenie co się wtedy stanie. W każdym bądź razie nie ma u nas blokady ani na Twoje IP ani na Twojego providera.