Istotny błąd w Windows 10 Czyżby nikt tego nie zauważył?

Błąd dotyczy  pokazu slajdów wyświetlanych jako tło na pulpicie. Jeśli wybierzesz obrazek będzie wyświetlany tylko 1 obrazek. drugiego i następnego nie dodasz, wyboru folderu również nie ma, tak jest w wersji nowej po aktualizacji. W kompilacji Insider 14942 można dodać cały folder ale bez wyboru poszczególnych obrazków z tego folderu. Jakiś zupełny bezsens. Komu przeszkadzało to co było możliwe w Windows 8.1 ?
Jeśli nie wierzycie przetestujcie sami.

Proszę obejrzeć ten film   

 

Siedzisz przed kompem i gapisz się na tapety? Wyobraź sobie, że są tacy, którzy przy komputerze pracują, grają albo przeglądają coś pouczającego w internecie. Istony błąd?

Od zgłaszania błędów czy sugestii w Windows 10 jest “Centrum opinii” w Menu Start.

Mam ten sam problem. Jedna tapeta /skały na morzu/ przy uruchamianiu wyświetla się kiedy chce-przypadkowo.

Nie ta która wybrałem!  

Ściągnij kilka kompozycji z windows i zapisz.

Zostaną zapisane C:\Users…\AppData\Local\Microsoft\Windows\Themes\Beautiful Sunsets\DesktopBackground.

“Beautiful Sunsets” to nazwa kompozycji.

Mam 10 kompozycji i wszystko jest OK.

Tapetę się ustawia i zapomina jak wygląda bo pulpit zasłania aktualnie używany program.

Ja z tym tematem zwracałem się do Microsoftu w Polsce oczywiście twierdzili,że ktoś nad tym pracuje.To co zauważyłem to pojawiająca się grota czy jak ją zwał pokazuje się w przypadku zamknięcia wpisywania hasła logowania za pomocą uruchomienia (netplwiz) Ja zrobiłem pozbawiając się wpisywania hasła w inny sposób ale już pojawia się tylko niebieski ekran.Polega to na zmianie hasła logowania podajemy jakie mamy a nowego nie podajemy dalej ENTER! Choć teraz instalowałem czystą instalkę bez jakiegokolwiek hasła (wszystko działa) i czekam do wiosny może wrócą do tego o czym wspominał kolega Emers

Nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałem ale…

Utwórz sobie gdzieś folder do którego wrzucisz tapety, zdjęcia, obrazy, które chcesz aby były wyświetlane w pokazie slajdów.

Następnie:

Personalizuj>Pokaz slajdów>Przeglądaj>wskaż utworzony folder>Ustaw co ile mają się zmieniać obrazy>Wybierz dopasowanie>Wyjdź

Metoda chyba podobna do opisanej przez kol. Naja

Poprzednio chyba rzeczywiście było to rozwiązane mądrzej. Ale cóż…


drunkula-a dlaczego nie.

Wyobraź sobie że  ja na przykład"wyczyniam" na komputerze to co opisałeś(oprócz grania i pracy, bo już pracować nie muszę!), mimo to chcę(i chyba większość użytkowników również) aby mój pulpit wyglądał tak jak mnie się to podoba!!!.

A tak a propos tej komputerowej pracy, pasjanse i.t.p… Zdarza się zobaczyć takich “pracujących”!