IT Security - jak zacząć?

Witam!

Moja przygoda z programowaniem zaczęła się jakiś czas temu. Głównie koduje w C++, podstawy mam opanowane w miarę solidnie, z obiektowością się coraz bardziej zaprzyjaźniam, a algorytmika to moja bratnia dusza. Miałem okazje liznąć Jave, C#, HTML’a oraz CSS, lecz to bardziej w celu poznania z czym to się je. Tyle słowem wstępu :smile:

Ostatnio zacząłem się interesować bezpieczeństwem IT jak oraz pentestami i w tym kierunku chciałbym się co nieco dokształcić, bo czemu nie. Tutaj pojawia się moje pytanie: Od czego zacząć? Z pewnością wiedza na temat systemów, sieci jest niezbędna, wyczytałem również że warto się nauczyć programować w Pythonie oraz przyjrzeć się dokładnie Linuxowi. Domyślam się również że warto znać od środka to co chronimy. Podejrzewam że to tylko część zagadnień więc proszę osoby bardziej doświadczone by się wypowiedziały co jeszcze

Idąc dalej tym tropem myślałem żeby swoją naukę rozpocząć od lektury. Jakie polecacie sprawdzone tytuły w tej dziedzinie?

Zmierzając ku końcowi, z jakich źródeł lub w jaki sposób można poszerzać swoją wiedzę w tej dziedzinie informatyki? Jakieś konkretne strony bądź działania?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Pozdrawiam :wink:

Ja zrobiłem kilka darmowych kursów na edx.org po angielsku.
Możliwe, że coś byś tam znalazł. Wyszukaj.

1 polubienie