Itunes 10.4.1 problem z aktualizacją W7Pro64bit

Mam problem z zakyualizowaniem iTunes do wersji 10.4.1.

Aktualizacja pobiera się z serwera bez problemu poprzez aktualizacje automatyczne, ale przy próbie zainstalowania pojawia się błąd instalacji.

Pokazuje się sugerowane działania zastępcze (samo pobranie aktualizacji i ręczna aktualizacja z podaniem scieżki dostępu do pliku aktualizującego).

Jednak w tym przypadku też aktualizacja kończy się błędem.

Z tego co zauważyłem problem dotyczy wersji 64bit systemu W7, mam go zainstalowanego zarówno na desktopie jak i na 2 lapkach i na każdej z tych maszyn wyskakuje ten sam błąd i na żadnym nie można zatualizować iTunes do wersji 10.4.1

Jeśli ktoś ma sprawdzony pomysł, jak zakończyć sukcesem tę akualizację, będę wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam

michalk

Co to za błąd ?

Ogólnie potrzebujesz tej aktualizacji ,do zachowania ustawień itp ?

Może UAC przeszkadza? Spróbuj uruchomić iTunes albo instalator pobrany ręcznie z uprawnieniami administratora.

przy próbie automatycznej aktualizacji pojaiwa się taki błąd

zrzut1.jpg

natomiast przy próbie instalacji ręcznej wyskakuje taki komunikat:

zrzut2.jpg

Problem jest z zainstalowaniem QuickTime, ale w tej instalce jest ona zintegrowana z instalką iTunes.

Jestem zalogowany na koncie Administratora.

MK

Miałem to samo na Win7 Home Premium. Ściągnij ze strony Apple oddzielnie iTunes i QT i zainstaluj każdą z aplikacji odrębnie. U mnie zadziałało.

Spróbuj może najpierw zainstalować/przeinstalować sam Quick Time.

  1. Od Visty być zalogowanym jako administrator, a uruchomić program jak administrator to dwie różne rzeczy (przez UAC).

  2. Może masz zainstalowaną nowszą wersję QuictTime’a i instalator tego nie potrafi ogarnąć? Spróbuj odinstalować samego QuickTime’a i ponowić instalację aktualizacji.

Niestety, żadna z podpowiedzi nie przyniosła rozwiązania.

  1. Po usunięciu QT i wyczyszczeniu rejestrów, iTunes nie odpalił się wcale (zgłosił brak QT i zamknął aplikację).

  2. Przy próbie instalacji z instalatora iTunes ponownie błąd z rysunku 2.

  3. Zainstalowałem na nowo QT ze strony apple (najnowszy)

  4. Ponownie puściłem instalatora aktualizacji iTunes 10.4.1. Efekt - rys 2

Pisząc, że jestem zalogowany na koncie ADM, chodziło mi o to, że i instalacje odpaliłem jako ADM.

MK

No to odinstaluj ITunes i QT > wyczyść dane instalatora jak są > http://www.softpedia.com/get/Security/S … lity.shtml ,i zapuść instalację zintegrowaną.

Stąd http://support.apple.com/kb/DL1427 zassij instalator iTunes (po odinstalowaniu obecnie zainstalowanych aplikacji). Zawiera QT, waży 78.32 MB i nazywa się iTunes64Setup.exe

tyle, że takie rozwiązanie spowoduje utratę wszelkich ustawień, bibliotek itp, a tego chcę własnie uniknąć

ja używam your uninstaller 2011 i ona odbrze czyści wszelkie ślady po usuniętych programach

W takim razie czemu nie zrobisz kopii tych ustawień?

jako, że jutro ma się iTunes 10.5 pojawić, zobaczę czy w tej wersji ten problem będzie występował

z tego co wiem, można zrobić kopię rzeczy np. znajdujących się w iPhone/iPad/iPod właśnie w iTunes, ale nie da się zrobić kopii tego co jest tylko do iTunes wrzucone (mam tu na myśli głównie biblioteki, dużo czasu zajęły mi porządki chociażby w mp3, żeby to teraz od nowa zaczynać)

pełny nadziei czekam jutra

MK


poszło bez problemów

Ale jak to? To nie jest tak, że iTunes przechowuje swoje pliki w katalogu

Przejdź do tego katalogu, znajdź tam katalog iTunes’a, przenieś go do innej lokalizacji albo zmień jego nazwę i uruchom iTunes. Program powinien uruchomić się z ustawieniami domyślnymi. Jeśli tak będzie (a tak być powinno) oznaczać to będzie, że właśnie w tym katalogu są ustawienia iTunes’a i cały backup będzie się ograniczać do skopiowania tego właśnie katalogu w inne miejsce.