iuVCR problem z synchronizacja audio-video

Jestem posiadaczem karty telewizyjnej Kworld mpeg tv Station na chipsecie PHILIPSA 7134 i nie mogę ustawic optymalnych parametrow w programie iuVCR .za kazdym razem w nagranym pliku przez ten tuner wystepuje opuznienie lub przyspieszenie odtwarzania dzwieku .Nie moge takze ustawic stałej wartosci frame rate gdy ustawiam np:25 fps i właczam nagrywanie to frame rate jest dosc duzy dopiero po jakimś czasie stabilizuje sie ale w koncu nie osiaga wartosci 25 .przy krotkich filmach fps jest powyzej tej wartosci a przy dłuzszych poniżej.

Niemam pojecia w czym tkwi problem czy w sterownikach (uzyłem chyba wszystkich dostepnych) opcjach oprogramowania ,czy w konfiguracji komputera(athlon 2500+ ,AN7,768MB-RAM,SB audigy,)Probowałem nagrywac głos besposrednio z karty telewizyjnej lecz opuznienia i tak wystepowały ,moze byly troche mniejsze ale i tak to nie zmienia faktu ze cos jest nie tak.

Kiedys udało mi sie ustawic w opcjach iuVCR stałą ilosc klatek (25) nie wystepowało opuznienie lecz było to kosztem krotkich zaciec obrazu .Poprostu program aby skomensowac opuznienie upuszczał niektore klatki.

Chciałbym aby ktos mi pomogł ustawic tak program aby nie opuszzcał klatek i nie wystepowało opużnienie(przesuniecie dzwieku w stosunku do filmu).

Za szybka pomoc z góry dziękuję. :slight_smile:

program ma opcje sychnronizacji strumienia video i audio, ale u ciebie problem jest w tym ze nie daje rady z kompresja wideo i traci klatki, przez to pewno dzwiek w wynikowym filmiku jest opozniony, zmiejsz rozdzielczosc nagrywanego filmu, i obserwoj Droped frames czy jak to sie nazywa (opuszczone klatki)