Ivy Bridge - warto poczekać?

Witam. Jw, warto czekać według was na 3 generację? W końcu to nie są lata, a dni więc ciekawi mnie wasze zdanie odnośnie tego.

Planuję złożyć komputer i nie mam pojęcia czy brać się za to teraz czy po prostu później.

Planujesz złożyć komputer - ok, ale jaki budżet? Do jakich zadań ma służyć? Bez takich informacji ciężko jest odpowiedzieć na twoje pytanie.

Pierwsze układy Ivy Bridge nie przyniesą dużego wzrostu wydajności, za to zwiększy efektywność układów zmniejszając ilość wydzielanego ciepła i łączne zużycie energii. Jeśli Ci zależy na wydajnym i energooszczędnym komputerze, to czekaj.

Osobiście bym poczekał, zawsze szansa, że stara generacja pójdzie z ceną trochę w dół - więc… :wink:

A moim zdaniem faktycznie po prezentacji IVY, procki Sandy pójdą cenami w dół. Należy pamiętać też, że ivy będą miały lepsze zintegrowane GPU podobno nawet 50% wydajniejsze niz intel HD3000 w Sandy, więc jeśli nie masz zamiaru kupować oddzielnej grafiki to czekaj na IVY (mimo iż układ w sandy też jest niczego sobie :slight_smile: )

Sam czekam na Ivy. Myśle, że jest to dobry pomysł, ale określ do czego będzie wykorzystywany konfig. Do prac biurowych wątpie żebyśpotrzebował Ivy :slight_smile:

Config głównie będzie wykorzystywany do gier. A na składaka mam budżet do 6500, chociaż poczekam aż wyjdzie IB a ceny Sandy opadną, wydaje mi się, że będzie bardziej się opłacać.

Za 6,5k spokojnie możesz bawić się w Ivy :slight_smile:

Skoro tak, to dobrze. Poza tym mój budżet wzrósł o 500 zł, więc chyba się pobawię. A skoro nowa generacja ma mieć taką samą wydajność jak SB, to w sumie nic nie stracę. Zawsze można ‘zaktualizować’ kompa po roku. :slight_smile:

No i wychodzi + na energooszczędność, co mi odpowiada.

Za 7k złożyłbym kompa z jakimś tanim, dobrym WC.

Mam nadzieję, ze nie masz na myśli kibla? :smiley: Taki żarcik.

Hmm… ciekawa propozycja. Ile by takowe chłodzenie wyniosło?

Będziesz bawił się w OC? Jeśli tak, to na pewno więcej :slight_smile:

Oczywiście, że będę. 4,5 ghz musi być na pewno. :smiley:

Złożysz coś takiego?

Poczekajmy na premiere Ivy :slight_smile:

Fakt, za 7k da się zaszaleć i złożyć coś i wydajnego, i ładnego :wink: Teraz trzeba tylko czekać :stuck_out_tongue:

Naprawdę chcesz wydać 7tyś na komputer?Za 3,5-4 kupisz porządny sprzęt do gier który na trochę czasu wystarczy :slight_smile:

Uwielbiam te teksty innych… chce, stać go - niech sobie kupi, jego pieniądze. Nie wiem, co się niektórzy tak troszczą o czyjeś portfele. 7k niby dużo, ale fajnie się mówi - jeżeli ma działać to w sumie dużo, ale jeśli ma też jakoś wyglądać, no to się jeszcze może okazać, że za mało :wink: Nie wiem, oploty, modularny zasilacz, fajne wentylatory, LC, obudowa do LC - to wszystko kosztuje i nie ma, że tanio :wink:

Cóż, aż tak na wyglądzie mi nie zależy jak na wydajności. Ale nie powiem, że zupełnie nie zależy. ;>

No i z chęcią się skuszę na chłodzenie wodne, a jak z budżetu nie będzie starczyć to dołożę więcej. :smiley:

No to mistrz :smiley:

Czekkamy na premiere Ivy i zobaczymy ile zostanie na wodne + obudowa :slight_smile:

Tak jest. :smiley:

Na dobry początek możesz wybraćsobie obudowe: http://www.cooling.pl/obudowy-przyjazne … 7_217.html