Izolacja rdzenia a niewspierany procesor

Witam czy Izolacja rdzenia w Windows 11 działa gdy procesor nie posiada Modułu TPM 2.0 ? Mam ją włączoną ale nie wiem czy warto jeżeli to nie będzie działać

Izolacja rdzenia a nie wpierany Procesor

Nie rozumiem tej odpowiedzi


Edit: Radek68:

No taki dałeś temat, na co po prostu zwrócił ci uwagę zbigg47, ale krystian3w go już poprawił.

image

Mu chyba chodzi o poprawną polszczyznę lub pomylił to z gramatyką Czech i Słowacji (oni używają „a” jako spójnika łączącego… jak my w polskim „i” czy też „oraz”).

Drugą sprawą może być przeoczenie pisowni łącznej (przymiotnik w stopniu „niskim” (równym)) - ale przez was obu.

Trzecia to zjedzone „s” w „niewspierane”.

Ostatnią do rozważania przecinek przed a w przeciwieństwach (jak wymienia się na „i” to nie stawiamy).


Jak nie masz blokowanego PW/DM to nie wiem czemu ci tak nie zwrócił uwagi.

odpowiadając na pytanie (jako pierwszy póki co…), izolacja rdzenia nie ma nic wspólnego z TPM, tylko dotyczy sterowników. I gdy nie działa, nie da się jej włączyć. A zatem jeżeli jest włączona, to znaczy, że działa :wink:

Gdyby sprzęt/sterowniki nie pozwalały na włączenie tej funkcji, przełącznik wróciłby do postaci wyłączonej, a poniżej pojawiłby się przycisk do przeglądania listy sterowników i urządzeń uniemożliwiających jego włączenie.

W zależności od sprzetu izolacja rdzenia w zasadzie składa się z dwóch funkcji:
Memory Integrity i Kernel-mode Hardware-enforced Stack Protection.
Zadna z nich nie potrzebuje, jak napisał @wielkipiec, TPM-u
Memory Integrity musi mieć zgodne sterowniki zaś w przypadku Kernel-mode Hardware-enforced Stack Protection by móc tę funkcje zobaczyć u siebie w systemie, CPU musi dodatkowo obsługiwać Control-Flow Enforcement Technology lub AMD shadow stacks.
Intel Tiger Lake (11. generacji) i nowsze oraz AMD Zen 3 Ryzen i nowsze