Ja stworzyć partycje w Laptopie?

Mam programik PM 8.0 i jak mam storzyć partycje do laptopa?

Mam dysk 60 GB i chciałbym dwie partycje pod XP :slight_smile:

Poszukaj takiej opcji w tym programie jak create a new partition .

Potem już idzie z górki gdyż podaje się tylko rodzaj partycji, rozmiar, od którą partycje zmniejszyć (z której zabrać miejsce na nową)

Jest tylko jeden problem: trzeba mieć pełną wersje PM gdyż wersja demo nie wprowadza żadnych zmian na komputerze.

Kosz

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1738&t=59 lub inny z tego działu. Tak jak wyżej jeśli wersja PM nie jest pełna nie pozwoli zachować zmian

Cytat z usuniętego dubla:

Być może jest to partycja ukryta na której są dane potrzebne do postawienia od nowa system na laptopie.

Ja mam pełną wersje. Tworze na dysku 60 GB tworze 2 partycje.

Jedna ma 20 GB (NTFS) - podstawowa

Druga ma około 37GB (NTFS) - logiczna

Partycje już mam.

Instaluje teraz win XP…

Na początku ładuje pliki do rozpoczęcia instalacji czy coś takiego:) Ale nagle po niedługim czasie sie pokazuje niebieski komunikat…

Przepisze do dla was cały może wam coś to powie a brzmi następująco:

"Pojawił sie problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu Stop,

ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawił sie ponownie, wykonaj następujące kroki:

Upewnij sie że na dysku jest wystarczająco dużo miejsca jeżeli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie Stop, wyłacz go lub skontaktuj sie z producentem w sprawie aktualiacji sterownika. Sprubuj zmienić karty wideo.

Skontaktuj sie z dostawcą sprzętu w sprawie aktualizacji systemu BIOS. Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS takie jak buforowanie i przesłanie. Jeśli do usunięcia lub wyłaczenia składników musisz użyć trybu awaryjnego ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8 aby wyświetlił zaawansowane opcja startow, a następnie wybież opcję tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000007E (0xC0000005, 0xF854A0BF, 0xF8996208, 0xF8995F08)

*** pci.sys - Address F854A0BF base at F8543000, DateStamp 3b7d55c"

To jest ten komunikat…:frowning:

Złączono Posta : 26.10.2006 (Czw) 19:14

A jak ja tą partycje usunełem? :confused: Powinien chyba być jakiś sposób by to zrobić…:confused:

Mi najczęściej ten byk wyskakuje przy uszkodzonej pamięci RAM

Ale TU masz pełen opis tego problemu.

Może też trzeba będzie pogrzebać w biosie. A płytka instalacyjna na pewno jest pewna ?? Bez uszkodzeń ??

Płytka jest na 100 % dobra :slight_smile: Czyli to coś poważniejszego może być sugerujesz ak6

Sprawdź RAM Memtestem

Tu masz instrukcję