Ja zmienić gniazdko telefoniczne na inne i przedłużyć kabel do routera?

Cześć!

Router ma w domu na najniższym piętrze przez co na górze brak sygnału. Chcę zamontować go na środku, ale tam nie mam gniazdka tego typu, żeby podłączyć internet. Jak zamienić gniazdka? I druga sprawa, chciałbym dać internat po kablu do kompa w pokoju obok. Jak przedłużyć kabel?

To co miałem w pudełku routera i znalazłem gdzieś w domu daje poniżej:

img_06841xbjl.jpg img_0685kyy8k.jpg img_0686dszpo.jpg img_0687ofatq.jpg img_0688y4byb.jpg img_0689x5z5r.jpg img_0690z6xwg.jpg img_0691agame.jpg img_06980zlie.jpg img_0699v7yqr.jpg

Widzę że twój problem jest niesamowicie poważny a z wyglądu gniazdka wnioskuję że masz jeszcze telefon na tarczę. Kup sobie nowe gniazdko na RJ. Idź pierwszego lepszego sklepu telekomunikacyjnego i kup sobie odpowiednio długi kabel telefoniczny, na miejscu dorobią ci końcówki. To samo zrobisz z do połączeniu modemu z kompem. Koszt wszystkiego to około 50 zł.

  • Twój kabel ma tylko 2 żyły więc internetu po nim nie puścisz (potrzebujesz 4). Więc pozostaje kupno nowego przewodu (np utp cat5e)  i 2x RJ45
  • Co do pokoju obok, też skrętka (np utp cat5e)  i do tego 2x RJ45.
  • jeśli kupisz cały patchcord wyjdzie cię taniej niż na metry.
  • Po tyle twojego modemu wnioskuję że ma wbudowany switch - wystarczy dołożyć do niego w/w przewody i będzie ok.
  • A co do zarabiania wtyczek, bez zaciskarki też się da - ale trzeba być prawdziwym nerdem by ta wtyczka jakoś wyglądała :P Może ktoś ze znajomych będzie miał pożyczyć czy coś :slight_smile:

 

@up do internetu jest skrętka a nie kabel telefoniczny :stuck_out_tongue:

Bez przesady, zaciskarkę można kupić spokojnie za 20zł i zawsze może się przydać. Po co się kogoś prosić o takie rzeczy :slight_smile: Zawsze można zacisnąć zębami, ale tego nie polecam robić :stuck_out_tongue:

Powiem tyle. To gniazdko co znalazłem jest podobne/takie samo jak mam przy routerze. I do routera jest kabel (ten szary, doprowadzający internet) który ma chyba też dwie żyły, i na końcu widać dwa styki. A to jest najważniejsza kwestia: router na środku domu. A od routera do komputera mam ten biały szerszy kabelek.

Tak, mam w domu jeden telefon na tarczę.

PS. można trochę prościej, bo nie mam takiej wiedzy jak Wy.

 

Pomyślałem o tym przy okazji tego, że podłączyłem okazyjnie router do starszej stacjonarki i na SlimJecie jest OK

  1. Chcesz przedłużyć linię telefoniczną - skoro masz takie gniazdko z kawałkiem kabla kup sobie wtyczkę rj11 lub rj12 (zależy jakie masz gniazdko) zarób i możesz śmiało użyć tego jako przedłużacza.
  2. Pisz w punktach, bo ten tekst się zlewa i nie ma najmniejszego sensu
  3. Na zdjęciach nic nie widać, rj11 nie wsadzisz do gniazdka rj12, a niektórzy mylą je nawet z rj45, pomijając fakt że są wtyczki i 4p2c i 6p2c więc twój tekst 2piny nic nie mówi

Rozkręciłem gniazdka, macie zdjęcia. Idzie gniazdko 2 podłączyć do 1 tak, żeby brać z niego internet?

Na dole nic nie zmieniałem, po prostu podłączyłem router i działa, a kable do gniazdka 1 idą z dołu.

zdj002d7xxn.jpg - gniazdko 1

zdj001w8azi.jpg -gniazdko 2

Weź to jakoś rozrysuj bo ja dalej nie kapuje jak te twoje kable idą. A co do puszek które rozkręciłeś - mnie interesuje same gniazdo, chyba że chcesz zlutować / skręcić przewody i olać jakiekolwiek wtyki.

Narysowałem dwa gniazdka. Prościej nie można

To masz jedno gniazdko i kabel od gniazdka idzie do rutera i podłączasz, a później kablem rj-45 podłączasz do kompa. Nie da się 2 gniazdek.

Ok, ale czytałeś pierwszy post? To gniazdko starego typu, a chcę do niego domontować nowsze, żeby wsadzić tam kabel od routera.

To 2 gniazdek sie nie da.

Burdel jak w polskim sejmie. Po kolei.

 

  1. Masz na parterze gniazdko starego typu:

 

2048592400_1356965160_thumb.jpg

 

  1. W środku przewody pomarańczowy i niebieski - do nich podłączasz przewód 2 żyłowy i ciągniesz do góry do gniazdka drugiego

 

3.Tam masz gniazdo też starego typu, tak? - to masz dwa wyjścia:

a) zmienić gniazdko na dwuwyjściowe:

i-gniazdo-rj11-g-tel-g-nt.jpg

b)kupić adapter

bell_gn_wtyk-telkom_13de099.gif

 

Ważne by podłączając nowe gniazdko tak podłączyć 2 przewody “sygnałowe” by wychodziły na dwa środkowe konektory wtyczki RJ11 (pozostałe są nieużywane; kolory nieistotne).

 

A dalej szarym przewodem z końcówkami RJ11 do modoemo-routera

Tak, właśnie. Chcę dodać gniazdko dwuwyjściowe (to na zdjęciu) tylko nie wiem jak skręcić kable. W starym gniazdku są dwa białe niepodłączone i dwa podłączone, a w nowym są dwa które idą podłączone do śrubek i wejścia kabla i dwa nigdzie nie podłączone od wejścia kabla.

Drobok mówił, że potrzeba 4 żyły. Czyli mam podłączyć tylko te dwie z tymi dwoma i jest OK a tamte niepodłączone zostawić?

4 żyły potrzeba do transmisji bez modulacji sygnału, jeśli ciągniesz kabel telefoniczny zależy od kabla (na ogół wystarczą 2linie)

Skręciłem po prostu ten biały i niebieski z tamtym pomarańczowym i niebieskim i internet jest. Więc chyba wszystko działa dobrze. Tylko trochę nie pasują mi te poupychane kable w gniazdku :confused:

@Odświeżam.

  1. Nie znam się na kablach i wszystko to jest dla mnie praktycznie to samo czyli 2 żyły.
  2. Potrzebuję podłączyć filtr do starego gniazdka
  3. Tylko nie mam adaptera a właściwie to też adaptera odwrotnego, bo telefon muszę do mikrofiltra też podłączyć, gniazda nie zmienię bo telefon też jest taki, a filtrów starego typu chyba nie ma?

Gdyby to ode mnie zależało to bym już się pozbył tego telefonu ale do mnie nie należy :confused: