Jailbreak iPhone'a - pytania

Mam kilka pytań odnośnie jailbreake’u iPhone’a 3G (najnowszy soft, Era). A mianowicie:

  • czy po jego wykonaniu traci się dostęp do App Store?

  • czy istnieje jakieś ryzyko z jego wykonaniem?

  • czy istnieje później możliwość aktualizacji oprogramowania telefonu przez iTunes?

  • czy telefon po jailbreaku wciąż poprawnie współpracuje z iTunes?

ad.1. nie

ad.2. bardzo nikłe że coś się nie uda, wtedy przywracasz oprogramowanie i jest git. nie słyszalem jeszcze o przypadku uszkodzenia trwałego

ad.3. jak najbardziej

ad.4. tak

Dzięki wielkie za pomoc. :slight_smile:

Ale mam jeszcze jedno pytanie. Załóżmy, że instaluję nową wersję softu z iTunes to co się stanie z niekompatybilnymi programami (np. tymi, które ingerują w pliki systemowe, na co soft bez JB nie pozwala)?

jak zaktualizujesz soft przez iTunes wszelkie ślady po JB znikną (aplikacje), niektóre ustawienia zostaną i tu trzeba uważać w pewnych przypadkach, zostaną tylko aplikacje z AppStore (o to pytasz?)

Tak, dokładnie o to. Jeszcze raz dzięki.

EDIT: Kurcze, mam problem. Użyłem QuickPwn 2.2.5-2, wszystko przebiegło prawidłowo, na telefonie pojawił się ananas, załadował pliki i nastąpił restart. Niestety iPhone już się nie włączył, tylko sprawiał wrażenie zawieszonego na “jabłuszku”. Po około 10 minutach oczekiwania powtórzyłem operację i znów to samo. Telefon co parę minut delikatnie zawibruje, a komputer wykryje go ponownie (można przeglądać album zdjęć), ale nic się nie włącza. Powinno się tak długo czekać, czy rzeczywiście coś poszło nie tak i muszę przywrócić soft przez iTunes?