Jaj włączyć mix stero w win 8?

Włączam “urządzenia do nagrywania” i szuka, lecz po mimo to nie mogę znaleźć tego czego szukam. W windows vista bez problemu to znalazłem i uruchomiłem jednak na win 8 nie mogę. Gdzie tego szukać i jak to włączyć ?

W pierwszej kolejności sprawdź czy Masz zainstalowane sterowniki do karty dźwiękowej, zgodne z Windows 8. Te, zainstalowane podczas instalacji systemu mogą być niepełne i dlatego nie możesz odnaleźć Stereo Mix, który faktycznie powinien być w Urządzeniach Do Nagrywania.

Sterowniki do win 7 też się zdadzą ?

Jeżeli nie ma do Windows 8 to powinny działać bezproblemowo.

W takim przypadku pamiętaj, żeby uruchomić instalatora w trybie zgodności z Windows 7.

Dzięki bardzo za pomoc.

Moze sprobuj nacisnac prawym na ikonke glosnika przy zegarze. Wybierz urzadzenia do nagrywania pozniej w oknie nagrywanie nacisnij prawym i zaznacz pokaz ukryte urzadzenia. Wybierz stereo mix i prawym wybierz wlasciwosci i zaznacz jako glowne.

Przeczytałem ten temat. Problemu nie mogę rozwiązać. Dlaczego?  Mam laptop HP z fabrycznym(od HP) systemem Win8.1. I w opcjach nie widzę tego miksu. Windows pisze, że sterownik do mikra i głośników pochodzi od Microsoftu i aktualizacja jego już została zainstalowana. Co robić?