Jak aktualizacje wpływają na system?

(lukas2307) #1

Siemka.!

słuchajcie mam takie wrażenie za zawsze po wgraniu na czysty system aktualizacji, zwalnia go.

Ogólnie po jakimś czasie system zwalnia i to pewnie przez to bo po jakims czasie je instaluje bo ponoć to dobre ale czy na pewno?

(rgabrysiak) #2

Nie sądzę aby aktualizacje systemu bezpośrednio wpływały na jego spowolnienie. Czasem może zdażyć się jakaś “wadliwa” aktyalizacja ale są to raczej pojedyńcze przypadki. Ja instaluję aktualizacje zawsze gdy są dostępne, zarówno dla systemu jak i innych programów i jakoś nie odczuwam aby system działał wolniej.

(Veers) #3

Odpowiem filozoficznie: kiedy rodzi się człowiek, jest ruchliwy i ciekawy świata, chce sięgać gwiazd i takie tam, wraz z wiekiem staje się coraz wolniejszy … System to co prawda nie człowiek - ale proces starzenia dotyczy go tak samo.

Czy poprawki mają wpływ ? Pewnie że mają - człowiek po złamaniu nogi też nie pobiegnie od razu w maratonie (czy choćby do sklepu).

(system) #4

To jest logiczne bo trzeba czyścić system…

Ja (niedawno) już po czystej instalacji Win7 + wszystkie aktualizacje + instalacja programów, musiałem wyczyścić system bo był po prostu brzydko mówiąc zaj… :lol: a śmieci było sporo, czy to nie potrzebne pliki czy z rejestru

Po czyszczeniu system odżywa

(Longhorn2009) #5

Po zainstalowaniu wszystkich hotfixów na XP można odczuć spowolnienie, ale po wykasowaniu instalatorów + defragmentacja wszystko wraca na normalności. Na 7 nie czuć tak bardzo spowolnienia.

(MrBeckham666) #6

win xp ci na pewno zwolni tym bardziej odczuwa się to na starej maszynie. Zawsze jest jakieś spowolnienie z czasem tylko ci na lepszych maszynach tego nie zauważają