Jak aktualizować Manjaro 17.0.1?

Zainstalowałem Manjaro 17.0.1 Xfce i nie mogę dokonać aktualizacji ani zainstalować czegokolwiek.
Polecenie

daje

:: Synchronizowanie baz danych z pakietami… błąd: nie udało się zaktualizować core (brak serwerów skonfigurowanych dla repozytorium) błąd: nie udało się zaktualizować extra (brak serwerów skonfigurowanych dla repozytorium) błąd: nie udało się zaktualizować community (brak serwerów skonfigurowanych dla repozytorium) błąd: nie udało się zaktualizować multilib (brak serwerów skonfigurowanych dla repozytorium) błąd: nie udało się zsynchronizować żadnej bazy danych błąd: nie udało się zainicjować transakcji (brak serwerów skonfigurowanych dla repozytorium)
Zaglądam do pliku /etc/pacman.d/mirrorlist i widzę, że jest pusty.
Co w takim wypadku zrobić?
Podrzućcie listę mirrorów.

a sproboj wklepać sudo pacman -Syyuu

Spróbowałem i dostałem ten sam wynik.

@ubuuser wykonaj w konsoli polecenie (to jest JEDNO długie, złożone polecenie):

sudo pacman-mirrors -g && sudo pacman -Syy && sudo pacman -S manjaro-system manjaro-keyring archlinux-keyring && sudo pacman -Su

Zaakceptuj zmiany. (y/t).
Restart.

1 polubienie

I co to mu da? Plik mirrorlist jest uszkodzony. Listę winno dostarczyć narzędzie pacman-mirrors - tutaj: https://github.com/manjaro/pacman-mirrors nieco o tym jak się go używa.

UWAGA: Drugie “u” w podanej przez Ciebie komendzie spowoduje “aktualizację” paczek nawet do “wcześniejszej” jeśli taka jest w udostępnionym repozytorium na serwerze. Zatem należy wiedzieć, że akurat to się chce zrobić.

Tomek - po jakiego diabła restart? Jeśli się zaktualizuje kernel - ok, ale to bodaj jedyna sytuacja, wymagająca restartu komputera po aktualizacji oprogramowania.

Poradziłem sobie poleceniem:

Swoją drogą twórcy Manjaro to żartownisie. Ja rozumiem 1-go kwietnia, ale dzisiaj?
Dzięki za zainteresowanie.

Paweł, restart jest wymagany zawsze po aktualizacji bibliotek zależnych i kernela, nie dotyczy zwykłych aplikacji.

@ubuuser

sudo pacman-mirrors -i -c all

robi dwie rzeczy:
resetuje ustawienia oraz wchodzi w tryb interaktywny z GUI aby stworzyć ręcznie listę serwerów. Pacman Mirrors ostatnio został od zera przepisany do pythona i NODEJS. :wink:

Tutaj wyjaśnienie: https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Rankmirrors_to_Set_the_Fastest_Download_Server#Running_the_pacman-mirrors_-g_Command_to_Update_the_Mirrorlist