Jak aktualizować przeglądarkę Chromium (portable)?


(Djzon) #1

Jak aktualizować przeglądarkę Chromium (portable)?

Dodam, że w menu tego nie można wykonać.

Czy pobrać plik i nadpisać dane znajdujące się w folderze? Czy to nie wymaże poprzednich ważnych danych (jakie są Chroumium, zakładki, historia, karty, rozszerzenia itp.???)


(Dimatheus) #2

Hej,

Zrób sobie kopię folderu, w niej dokonaj aktualizacji przez nadpisanie danych. Jeśli nic się nie straci, będziesz wiedział, że dane są bezpieczne. Jeśli nie - trzeba będzie program aktualizować jakoś inaczej.

Przeniesione z działu Na luzie :slight_smile:.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(manieKMP) #3

Jeżeli ten Chromium został wykonany według zasad platformy/formatu portableapps.com, to sam program (pliki aplikacji) powinny znajdować się w odpowiednio nazwanym podkatalogu, znajdującym się w folderze “App” (dla Google Chrome jest to np. “App\Chrome-bin”, więc pewnie dla Chromium będzie to “App\Chromium-bin” lub “App\Chromium”), a pliki konfiguracyjne/profilu w katalogu “Data” (dla GC jest to “Data\profile”).

Tak czy inaczej, zrób kopię, o której pisał Dimatheus, będziesz mieć przynajmniej pewność, że się nic nie popsuje…


(Djzon) #4

manieKMP - z oryginalnej strony projektu Chromium pobrany :))


(manieKMP) #5

No to raczej nie jest portable (mimo braku instalatora… i udostępniania programu w paczce), sprawdź czy nie potworzył się Tobie katalogi w AppData (c:\Users[użytkownik]\AppData, stąd przeszukaj katalogi “Local” i “Roaming”), powinieneś znaleźć jakieś z nazwą Chrome lub Chromium (być może siedzą też w rejestrze jakieś wpisy).

PS. Wersję portable można znaleźć na sourceforge’u.