Jak aktywować Silverlight w Firefox x64 42.0?

Cześć,

Mam zainstalowanego Firefoxa x64 w wersji 42.0. Mam również zainstalowaną najnowszą aktualizację MS Silverlight. We wtyczkach nie wyświetla się ani Java ani Silverlight (mimo iż są zainstalowane). Nie działa przez to strona player.pl.

Jak zmusić firefoxa do aktywowania Silverlight ?

Dzięki za pomoc.

W wersji x64 Firefox jest to niemożliwe. Jeżeli tak koniecznie musisz uruchomić Silverlight lub Jave to tylko w 32 bitowej edycji.

Zainstaluj po prostu wersje 64-bitowe Javy i Silverlighta. Możliwe, że będziesz musiał najpierw odinstalować Silverlighta 32-bitowego. 64-bitowy jest wykrywany na przeglądarkach 32 i 64 bitowych. Javę musisz mieć w obydwu wersjach.

Mam Cyberfoxa x64 i Silverlight, Java, jak i Flash są wykrywane. Player.pl chodzi.

Nie są wykrywane wtyczki Shockwave, QuickTime, Real, DivX i WMP.

Tu nie chodzi o wersję tylko o to że obecna wersja firefox nie obsługuje Silverlight. Zapewne jutro wyjdzie nowa wersja firefox. Jeśli w niej nic się nie poprawi pod tym względem (Mozilla zapewnia że silverlight ma z czasem działać pod firefox x64) to zostaje instalacja cyberfox. 

A po co Ci Firefox w wersji 64 bit. Przecież ani lepiej ani szybciej Ci nie będzie działał. To nie program do obróbki grafiki tylko zwykła przeglądarka. Zainstaluj 32 bit i nie będziesz miał problemów.

Dawno nie śledziłem Mozilli przygód z Firefoksem x64, ale coś w ten deseń podejrzewałem. Że też oni się tak z tym męczą - Cyberfox, czy Waterfox już dawno mają wersje x64, a Ci dalej problemy :-)  .

Jak darek0107 napisał - większego sensu w zwykłym używaniu wersji 64-bitowej nie ma. Czasem chyba nawet RAM-u więcej używa i nie wszystkie pluginy są dostępne dla x64. Ja swojego Cyberfoxa x64 zainstalowałem kontrolnie, jako dodatkową przeglądarkę.

Ok, dzięki za uwagi.

Jak wygląda sprawa silverlighta w innych przeglądarkach x64 - np. w waterfox i cyberfox ? Jest normalnie wykrywany we wtyczkach?

Ogólnie z tymi wtyczkami jakaś dziwna sprawa. Mam jave 8 i też nie jest wyświetlana we wtyczkach, ale jeżeli otworzę jakąś stronę wymagającą javę - wszystko chodzi.

Silverlight w cyberfox jest widoczny, w Fx x64 nie ma. Player.pl jak zauważyłeś pod Firefoksem nie działa, pod Cyberfox działa poprawnie.

Podobno już w Firefox 43 x64 Silverlight działa.

U mnie player.pl działa. Firefox 43.0. Po załadowaniu playera na player.pl Silverlight pytał, czy włączyć go. Włączyłem i problemu nie było z tym, że nie działa. Java również działa. Firefox x64.

Temat uznaję za wyczerpany i zamknięty. Player działa. Postanowiłem zamienić Firefoxa na Cyberfoxa. Java działa, Silverlight również. Z tego co zauważyłem na Firefoxie v43 również już to działa, ale postanowiłem jednak zostać na Cyberfoxie.

Dzięki wszystkim za cenne wskazówki.