Jak aktywować system Windows XP po 30 dniach?


(Haymitch) #1

Witam,

Miesiąc temu zainstalowałem system Windows XP na laptopie (mam legalnego, na płycie z naklejką z kluczem), zanim go aktywowowałem musiałem wgrać sterowniki karty sieciowej itp. Później na śmierć zapomniałem go aktywować a XP nie przypominał że pozostało np. 7  dni do końca okresu próbnego. Dziś jak włączem komputer wyskoczyło okienko że minął miesiąc próbny, Później obraz ssię zachwiał i komputer się wyłączył. Po 2 godzinnych próbach uruchomienia komputer włączył się, działa prawidłowo jedynie nie potrafiłem się zalogować na GG i wywalało błąd. Jak zarejestrować teraz ten system za pomocą oryginalnego klucza?

 


(agaopo) #2

Start-Programy-Akcesoria-Narzędzia Systemowe-Aktywacja Systemu Windows


(Haymitch) #3

No właśnie szukałem tego ale nie ma. Nie wyświetla się teraz żaden komunikat o podanie klucza, nic. Nie ma tego ani we właściwościach ani w narzędziach systemowych :confused:


(Atronics) #4

to by nie pomogło 

http://support.microsoft.com/kb/307890/pl


(Haymitch) #5

Ok, ale jak go aktywować O.o Tylko reinstalacja?


(rgabrysiak) #6

Sprawdź: http://windows.microsoft.com/en-us/windows/help/genuine/product-key#T1=tab03


(squzeezebox) #7

Jeśli to legalny windows i chcesz go aktywować, a nie pojawia się monit o aktywację to po zalogowaniu kliknij Start -> Uruchom i tu wpisz:

%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a

wywoła to okno aktywacji


(Leszek2204) #8

hmm trochę się spóźniłeś … ale można to zrobić przez usługę telefoniczną a drogą powrotną dostaniesz sms z nr. kodu. lub przez rejestrację strony www.


(Lewanxd) #9

Być może nie pokazało i skróty usunęło, bo zaaktywowałeś/ktoś inny przypadkowo przez internet