Jak aktywować Vista HP?

Na spokojnie…

Zainstalowałem i aktywowałem kupiony system z licencją OEM na danym komputrze.

Że ten komputer to stary złom to sprzedaję go na części (Płytę główną, procesro, grafikę i ram)

Kupię nową płytę główną (narazie ze zintegrowaną grafiką), procesor i ram.

Chcąć aktywować po zainstalowaniu system z licencją OEM (przypisaną do starego złoma) na nowym komputerze wywali mi komunikat:

Klucz produktu jest już używany.

W tym momencie co mam zrobić z systemem OEM? (posiadam płytę, naklejkę, ulotkę z pudełkiem i faktrure zakupu)

Zadzwonić do microsoftu? (na jaki numer?)

Powiedzieć im że zmieniłem bios płyty głównej i teraz nie mogę aktywować przez internet systemu OEM?

Na czym polega przypisywanie OEM do komputera - przypisuje się do samej płyty głównej i zapisuje na serwerze Microsoftu czy może płyty głównej, procesora, ramu i grafiki?

Ludzie poradźcie mi coś.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Witam mam dokładnie ten sam problem, wymieniłem płytę główną z powodu awarii i również nie mogę aktywować systemu

Dla mnie ta cała polityka przypisania systemu OEM do płyty to wielka ściema. Po prostu dzwoń na infolinie MS i bez problmu zaaktywujesz system.

Wersja OEM przypisuje się do płyty głównej więc jak kupisz nową płytę i całą resztę to powinieneś kupić nową licencję.Niepotrzebnie aktywowałeś system na starym komputerze wiedząc,że niedługo kupisz nowy.Vista może działać o ile się nie mylę bez aktywacji nawet 4 miesiące.

Złączono Posta : 23.09.2007 (Nie) 19:13

Licencja OEM zezwala na wymianę płyty w przypadku jej uszkodzenia,dzwonisz do Microsoft przedstawiasz problem i nie powinno być kłopotu.

system kupiłem pod koniec lutego bierzącego roku, a więc 7 miesięcy temu, wtedy nie wiedziałem że będe wymieniał komputer pod koniec września.

Na jaki numer mam zadzwonić?

Jak wygląda rozmowa z nimi?

O co pytają?

Co mam im powiedzieć?

http://www.microsoft.com/poland/windows … onfaq.mspx

prawdę :slight_smile:

Karol-88

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.