Jak będzie wyglądała finalna wersja Windows 7?

A ja sądzę, że Microsoft może zmienić interfejs a ten co jest teraz będzie jako inny do wyboru. Szczerze mówiąc to chciałbym żeby MS zmienił interfejs - tylko, że na taki który naprawdę zachwyci ludzi.

Ja mam nadzieje że zostanie tak jak jest…

Interfejs jest w miare szybki chodziaż mam przeczucie że czegoś tam brakuje ale jeżeli te dodatkowe funkcje miałyby spowolnic Windows 7 to lepiej żeby zostało tak jak jest… bo jest bardzo ciekawie, o niebo lepiej od Windows Visty :slight_smile:

akurat te zmiany interfejsu są jak najbardziej na plus. nie przytłacza tak jak vista a jednocześnie jest równie nowoczesny

Ja miałem na myśli funkcje które nowy system oferuje a nie interfejs jako taki :slight_smile:

mój post był akurat do tej wcześniejszej odpowiedzi :slight_smile:

Logicznie mysląc: Win7 jest uniwersalny, ale także dla lapków i netbooków! Weźmy pod uwagę neetboki, gdzie są słabe grafy i aero nie działa. Więc jak aero nie działa, to jest szajski interfejs, dlatego powinni zrobić jakaś nową powłokę, specjalnie dla netbooków, a dla PCtów mogą zostawić ten co jest teraz z aero i aeropeek.

ale przecież dla netbook’ów ma być specjalnie dla nich przystosowany Windows 7 Starter Edition i znalazły się w nim udogodnienia dla słabych maszyn.

ale ja mówię tylko o interfejsie, tak jak temat. Czyli udogodnienia- aero nie dadzą dla wszystkich kart, bo to fizycznie nie możliwe a jak już to by muliło. Dlatego muszą stworzyć (IMO) nowy interfejs dla netboków i starych maszyn-lekki, wydajny, i dość ładny.

no to dla starych maszyn jest stworzony Aero Standard bez przezroczystości bo to ona zabiera najwięcej w interfejsie.

ponadto jest jeszcze styl klasyczny :stuck_out_tongue:

Ja korzystam ze stylu klasycznego na moim PC ale uruchamianie stylu klasycznego na windows 7 to troche przesada :smiley: po co kupować system jeżeli mamy zamiar używać stylu klasycznego :stuck_out_tongue:

masz podstawowy styl windows. korzystanie z klasycznego? tylko nie wiem w jakim celu coś takiego no chyba tylko po to aby się pochwalić na forum że się ma stawiony styl z przed 10 lat który estetycznie jest poprostu koszmarny

a od kiedy system kupuje się tylko dla wyglądu ??

może jest koszmarny ale bardzo stabilny w działaniu a niektórym na tym zależy

Ale ja rozumiem że nie kupuje się systemu dla wyglądu jednakże mam wrażenie że jeżeli nie posiadasz komputera który będzie w stanie wytrzymać z Widows 7 to zostań przy XP. Przecież w Xp nie ma niczego co by było gorsze od Windows 7 :slight_smile:

wiadomo pierwsze na co się patrzy to na wygląd, ale niektórzy wymagają od systemu aby był także bezpieczny, a z tym w XP coraz trudniej,

masz słaby sprzęt, Windows 7 będzie posiadać dodatkowe opcje sieciowe które może przeciętnemu użytkownikowi się nie przydadzą nigdy ale na przykład wiele firm na nie czeka aby móc je wdrożyć.

Jednak aero to nie tylko wygląd! To jest już przereklamowane, cały czas myśląc o aero myślimy o wyglądzie niestabilności-to wszystko wielka GŁUPOTA! Aero jest stabilne, nawet w systemie Win 7, co więcej, jest estetyczne, masz łatwy dostęp do wszystkiego, łatwe powiększanie okien, przemieszczanie się miedzy nimi, obserwacja kilku na raz, Aero i AeroPeek naprawdę dodają masę b. przydatnych funkcji-teraz nie wyobrażam sobie programów bez Flip3D, aeropeek i i samego aero. Mamy 2009 rak a wy korzystacie ze staroci sprzed 10lat-wstyd :smiley: Jeżeli ktoś na prawdę uważa że aero to sam wygląd- możecie zrobić krawędzie okien nie przeźroczyste-aero i aeropeek włączone, wszystkie funkcje okien też i nie ma już żadnego zamulenia czy coś. Dodajmy jeszcze że teraz 1GB RAM to mało a 2GB to średnia ilość RAMu-i nawet przy tym minimum-1GB- odpali wam aero i aero peek. Wszystko idzie to przodu, technika i IMO nie ma sensu cofać się urywając starego interfejsu (to tylko moje zdanie).

Żeczywiście masz rację Dawidd. Fakt że aero to nie tylko wygląd ale zarazem równe przewijanie powłok bądź okien oznacza że w nowym systemie operacyjnym Aero nadal zostało, co więcej zostało bardziej rozbudowane. Chociażby fakt że jeżeli najedziesz myszką na pasek zadań i otwarty program to powyżej otwiera się miniatura przeglądanej strony programu a jeżeli najedzie się na miniaturkę to ukazuje się wersja na cały ekran :slight_smile:

Czy tak czy inaczej napewno nowe Aero nie jest aż tak bardzo szkodliwe niż to które było w Windows Vista

Zgadzam się z przedmówcami, że aero to nie tylko przezroczystość. Szkoda tylko, że przez nie u mnie “szarpie” oknami. W Viście zachowuje się płynnie. Gdzieś ktoś napisał, że w b_7137 już mniej szarpie, może i prawda ale u mnie o ile jest różnica to niewielka.

Tak, to szarpanie jest dość denerwujące… Jak po raz pierwszy ten efekt zobaczyłem to myślałem że było to spowodowane brakiem sterownika od karty graficznej ale jak potem się okazało, Windows 7 automatycznie wgrywa sterowniki więc wyszło na to że tak jest zbudowany system :(. Ja jakoś dałem radę się do tego przyzwyczaić i jestem pewien że każdy inny też da radę

Pisząc o tym, że widzę nieznaczną poprawę w kolejnych kompilacjach myślę, że może jest szansa na dopracowanie tego.

No jeżeli ktoś to zgłosi do Microsoftu to na pewno, na przykład Beta-Testerzy z portalu ;). A jeżeli nie to szanse są marne :slight_smile: