Jak będzie wyglądała finalna wersja Windows 7?

Witam. Chyba wszyscy wiedzą, że Microsoft szykuje nam niespodziankę. Jak twierdzi Paul Thurrott’s, asem w rękawie giganta z Redmond ma być zupełnie nowy interfejs. Możemy z tego wywnioskować, że ten layout który widzimy w dotychczasowych wersjach Beta/RC, to dopiero przedsmak tego co się szykuje w wersji finalnej. MS tłumaczy, że podmienienie jednego elementu na drugi jest dla programistów dziecinnie proste.

Przy okazji, niedawno w sieci torrent pojawiła się wersja Beta pakietu biurowego Microsoft Office 2010. Wszyscy wiemy że produkty MS są do siebie podobne w wyglądzie. Np. Windows Vista , Office 2007 , Windows Defender i Internet Explorer są do siebie podobne, bo mają “zaokrąglone” kształty itp. Za pomocą interfejsu Offica 2010 , możemy wywnioskować jak mniej więcej będzie wyglądała finalna wersja Windows Se7en.

Jeśli ktoś ma inne zdanie na ten temat to zapraszam do rozmowy! :slight_smile:

Źródło: chip.pl

Ja myśle że finalna wersja będzie wyglądać tak samo jak RC ale może rzeczywiście MS zmieni interfejs.No nie wiem

A dlaczego tak uważasz? :slight_smile:

Moim zdaniem Microsoft już nie zmieni bardzo wyglądu. Może jakieś poprawki jak zmiana jakiejś ikony, tła itp. Gdyby zmienili całkowicie interfejs znowu trzeba by testować czy nie ma w nim jakiś błędów, na nowo translatorować na inne języki…

Dokładnie, trochę już za późno na duże zmiany, tym bardziej jak Microsoft ogłosił, że W7 będzie stać w sklepach w grudniu. Co najwyżej możemy się spodziewać kilku nowych “Themes” w finalnej wersji :slight_smile:

A więc co z zapowiadaną “niespodzianką” ?

Wiesz Vista to też miała być “niespodzianka” i widzisz co wyszło. Lepiej niech zostawią tak jak jest i niech zrobią nowy interfejs w Windows 8.

A ja się pytam po co nowy jak “stary” się jeszcze nie zużył? :stuck_out_tongue:

Te obiecywania Microsoftu powinni zamieścić w księdze rekordów Guinessa.

ale zmiany są i pewnie wiele nowych już nie będzie

Kto to wie może dadzą nowy wygląd a może dadzą jako dodatkowy a może nic nie dadzą tylko przesuną nowy wygląd do Windows 8 ?

Co wyszło im nie tak ? Vista była na szybko robiona i dlatego na słabych kompach chodzi wolno ale na szybkich zapindala jak XP. Ci ludzie co zrobili złą opinie na temat Visty to moim skromnym zdaniem są totalnymi głupcami.

Seven już jest wersji RC, a jest to kandydat na wersje finalną, w wersji RC programiści skupiają się nad błędami, a nie nad wyglądem czy nowymi opcjami, tak było zawsze.

A do tego w połowie “robienia” zaczęli od początku…

Może nie jest to najgorszy system w ich historii ale do dobrych też się nie zalicza…

[-X

Aktualnie siedzie na Viście Home Basic SP1 (czekam na sp2) i nie jest wcale tak źle

@Kamil2993

Wow dzięki za wiadomość.

Co do tematu za niedługo wersja RTM więc za chwilę powinniśmy widzieć jak będzie wyglądał nowy system, choć nie sądzę że zmianie ulegnie cały interfejs (jest na to chyba zbyt późno) co najwyżej pozmieniają kilka ikonek albo wszystko pozostanie tak jak jest.

Czas pokaże :wink:

:lol: rozśmieszyło mnie to, fakt że beta office wygląda inaczej ma oznaczać że windows 7 też ma zmienić wygląd, jest już wersja RC czyli kandydat do oficjalnej premiery, nie będą nic zmieniać tym bardziej że zależy im na tym aby zamazać niby porażkę Visty (bardziej rozdmuchaną przez złośliwych niż faktyczną)

MS ma prawo zmienić wygląd Siódemki można wnioskować to chociażby po tym iż finalny build miał być 7200 a wyciekł już 7201 i teraz nieoficjalnie mówi się że finalny 7 będzie build 7300/7400.

prawo każdy ma zmienić wygląd systemu, jeśli chodzi o build 7201 oficjalnie nie potwierdzono autentyczności sum kontrolnych, build niby 7137 był kompilowany 25 maja a już 7201 1 czerwca w 6 dni tak duży skok…

mało prawdopodobne

poza tym nie wiem skąd wziąłeś informacje że finalna wersja ma być oznaczona 7200… ?? aha sorry niby beta tester, oficjalny ?? chyba tak bo korzystasz z build’u wyższego jak 7100…

sorry za jakiś OT ale nie wytrzymałem spekulacji podpieranych build’ami pobieranymi ze stron znanych ogólnie z piractwa i z tego się utrzymujących.

Dev żadnego buildu oprócz oficjalnych 7000 i 7100 nie dało się potwierdzić. Ale build 7137 jest z dnia 21.05.09 a build 7201 jest z 01.06.09 taki skok numeracji w ciągu 2 tygodni jest całkowicie prawdopodobny gdyż MS chce dokonać jak najwięcej zmian do Października. Po za tym żaden serwis nie uznał buildu 7201 za Fakea.