Jak bezpiecznie podkręcić procesor o parę Mhz?

Witam, otóż mam takie pytanie. Posiadam procesor- Intel Pentium Dual-Core Inside 2Ghz(1.95) I chciałbym go podkręcić o jakieś 50-100 mhz, tylko nie jestem pewien czy mój procesor wytrzyma to “podkręcanie” i się nie spali? Drugie pytanie- Czy jest jakiś “limit” po którego przekroczeniu procesor się spala. Sam słyszałem o takich przypadkach, gdzie podkręcano procesory o 2ghz i nic się złego z nimi nie działo. Ale ja Sam boję się że procesor po prostu nie wytrzyma. Dodam że posiadam laptopa i tam raczej chłodzenie procesora nie jest najlepsze…

Ps: Wiem o tym że trzeba regulować temperaturę procesora, bo inaczej się spali. Kiedyś zastanawiałem się aby podkręcić mój procek, lecz nie byłem pewien,czy z moją marną wiedzą, zdołam bezpiecznie wykonać tą czynność :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem… chcesz podkręcać procesor w lapku?

A tak. Ja odradzam w każdym razie - może podkręcisz, ale do tego jest potrzebne lepsze chłodzenie. Zostają podstawki chłodzące, ale musiałyby być naprawdę dobre co wiąże się z wysoką ceną. Przegrzeje się i spali - sam tego doświadczyłem.

No i druga kwestia, podkręcenie o 50-100 nic Ci nie da.

Dziękuje za odpowiedzi :wink: Jednak poczekam na nowy komputer z lepszym prockiem ^^.