Jak bezpiecznie połączyć dwa komputery w siec wifi

Witam, mam taki problem, że nie bardzo wiem jak bezpiecznie połączyć dwa komputery w siec wifi…

Tylko proszę nie odsyłajcie mnie do Google, itp… bo szukam juz tydzien i jakos nie ogarniam tego za bardzo ;/

No wiec tak…

Posiadam internet z jakiejs tam sieci osiedlowej, ktory “płynie” sobie do routera. Do tegoż podłączone mam dwa komputery poprzez wifi (internet dziala bezproblemowo na obu).

Problem jest w tym, ze nie bardzo wiem jak zrobic, żebym mógł “wymieniać” się, (za pomocą routera) plikami pomiędzy tymi dwoma komputerami. Tzn. owszem mogę udostępnić jakiś folder i skopiowac go sobie na drugi komputer… tylko nie chciałbym, żeby ktoś inny miał wgląd do udostępnionych plików.

Więc czy mozna utworzyć takie połączenie TYLKO między jednym a drugim komputerem?? Coś takiego jak… hmm… tunel? Coś czytałem o połączeniu ad hock… ale nie wiem… proszę więc o pomoc… tylko tak łopatologicznie ;).

Pozdrawiam

Tomek

Jeżeli sieć osiedlowa wchodzi Tobie do routera do wejścia W-Lan a w domu masz sieć bezprzewodową to już masz sieć zabezpieczoną przed wejściem kogoś z zewnątrz gdyż sam router ukrywa Twoje komputery i ich zasoby. Pozostaje tylko sprawa jak masz zabezpieczoną sieć bezprzewodową na jakim szyfrowaniu. WEP czy WPA.

Co się zaś tyczy połączenia Ad-hoc to owszem jest nawiązywane między dwoma komputerami ale bez pośrednictwa routera a co za tym idzie nie miałbyś dostępu wtedy do neta.