Jak bezpiecznie przekierować dodatkowy adres www na już istniejąca stronę?

Witam :slight_smile:

Dawno temu założyłam stronkę pod adresem www.mojastrona.pl. Teraz zwolnił się pewien adres, który chciałabym używać. Chcę, aby po wpisaniu nowego adresu www przenosiło na www.mojastrona.pl. Czytałam, że jak ma się źle zrobione przekierowanie, to można nieźle w Google ucierpieć. Czy ktoś poradzi jak zrobić takie przekierowanie? Nie chcę przenosić strony pod nowy adres, bo wielu klientów już go zna i z niego korzysta. Chciałabym, aby osoby które szukały pod innym adresem były teraz częstowane moją stroną.

Dla SEO najlepiej jest przekierować przez HTTP 301. Ewentualnie możesz zrobić tam bloga z wartościową treścią z którego będziesz linkować do dotychczasowej strony.

Rzecz w tym, że nie chcę poświęcać temu adresowi uwagi. Chciałabym tylko, aby działał jak przekierowanie do mojej strony, którą prowadzę, bez uszczerbku dla jej reputacji. Chodzi mi głównie o osoby, które w pasku adresu wpiszą www.nowyadres.pl.

Czy przekierowanie 301 wystarczy?

Wystarczy w 100%.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.