Jak bezpiecznie wyciągnąć pendrive z portu USB, po przeska-


(Maxi Rodriguez) #1

-nowaniu go programem Dr.WEB CureIt? Jak wiadomo, żeby przeskanować kompa (pendrive) tym programem, należy wejść w tryb awaryjny z obsługą sieci. Po wejściu w tryb, z paska zadań, znika ikonka "bezpieczne usuwanie sprzętu". W związku z tym, mam pytanie, czy jest w ogóle jakaś możliwość, bezpiecznego wyciągnięcia pendrive z portu USB?


(Pawbrotm) #2

Jeśli nie są przenoszone dane, jeśli pendrive nie pracuje to myślę, że można go po prostu wypiąć z USB.


(Maxi Rodriguez) #3

Trzy dni temu, skanowałem pendrive tym programem. Po przeskanowaniu, wyciągnąłem pena z poru USB. Zresetowałem kompa. Gdy komp się uruchomił, wpiąłem pena do portu USB. Okazało się, że większości zapisanych na nim dokumentów, nie da się otworzyć (pojawiał się komunikat o błędzie. Jakiej treści - nie pamiętam. Dokumenty, zostały usunięte). Prócz tego, zniknęło kilka zdjęć.


(Jas162) #4

Do bezpiecznego usunięcia pena używa się ikonki w zasobniku systemowym (koło zegara) "Bezpieczne usuwanie sprzętu".

No jeśli się nie pali... a co, jeżeli akurat się nie pali bo aktualnie pen nie jest używany (nie następuje zapis/odczyt) a jest włączone buforowanie! To można sobie od tak wyciągną i pożegnać się z danymi a nawet z penem.


(system) #5

@jasiu87 - gratuluję czytania ze zrozumieniem

Jeśli na penie jest jakaś diodka, to - jeśli jest zgaszona przez dłużej niż 5sec na 90% można wyciągnąć bezpiecznie pena.


(Semtex) #6

Jak dobrze pamiętam to w "Mój komputer" najeżdżasz na "Pena"->PPM->z menu kontekstowego wybierasz opcję "usuń bezpiecznie".


(Maxi Rodriguez) #7

Niestety, nie mam czegoś takiego jak "usuń bezpiecznie" - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/340 ... 48f6e.html Mój pen to http://tnij.org/ekbr


(Kpc21) #8

Wyłączyć go w menedżerze urządzeń ?


(tomnatom) #9

W menedżerze urządzeń we właściwościach urządzenia ustaw tryb "bezpieczne wyłączanie"

http://www.wklej.org/id/172297/


(Maxi Rodriguez) #10

Wielkie Dzięki Kpc21. Twoja metoda, okazała się słuszna. Po zresetowaniu kompa, wszedłem w tryb awaryjny, następnie, wszedłem w menadżer urządzeń -> kontrolery głównej magistrali szeregowej-> masowe urządzenie magazynujące USB-> odinstaluj. Na pendrive, znajduje się napis Cruzer. Gdy pen jest wpięty, świeci na niebiesko. Jako, że komp stoi na biurku i z przodu obudowy, są dwa porty USB, schyliłem się i zobaczyłem, że napis nie świeci. Wyciągnąłem pena, zresetowałem kompa. Komp się uruchomił, wpiąłem pena. Wszystkie odtworzone dokumenty, da się bez problemów otworzyć, żadne zdjęcie nie ubyło. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc =D> :piwo:


(Danielm86) #11

Jeśli pendrive nie ma systemu plików NTFS to wyciągamy go normalnie.

PS

Czy ktoś zna zasadę działania Bezpieczne usuwanie sprzętu? :expressionless:


(Maxi Rodriguez) #12

W sumie jeszcze jedno pytanie - wyłączać go, czy odinstalowywać?


(kwasna pikla) #13

tzw. "bezpieczne usuwanie sprzętu" to mit, standard usb był stworzony z myślą aby można było podłączać i odłączać sprzęt przy włączonym komputerze,


(fiesta) #14

Pod warunkiem, że podpięte urządzenie nie jest pamięcią masową i nie będzie występował efekt opóźnionego zapisu. Czyli zbyt wczesne usunięcie spowoduje utratę zapisywanych danych.

Wyłączyć.


(Maxi Rodriguez) #15

Fiesta - dzięki za odpowiedź :slight_smile: